Wirusy: Kaspersky opublikował pierwszy raport na temat Polski

Strona głównaWirusy: Kaspersky opublikował pierwszy raport na temat Polski
21.07.2009 17:11
Fot. SXC
Fot. SXC
Andrzej Biernacki
Andrzej Biernacki

Firma Kaspersky Lab zaczęła publikować okresowe zestawienia aktywności wirusów w Polsce. Raporty będą udostępnianie co miesiąc.

Firma Kaspersky Lab zaczęła publikować okresowe zestawienia aktywności wirusów w Polsce. Raporty będą udostępnianie co miesiąc.

Dane w zestawieniu pochodzą z systemu Kaspersky Security Network. Ustala on nazwy najpopularniejszych wirusów oraz wskazuje najbardziej zainfekowane tereny. W Polsce ofiarami złośliwego oprogramowania padają najczęściej mieszkańcy dużych miast - tu jest najwięcej komputerów podłączonych do internetu.

Według Kaspersky'ego na Warszawę, Łódź i Poznań przypada połowa wszystkich zarażeń. Najpopularniejszy robak to Adware.Win32.MyWay.j. Nie wyrządza on poważnych szkód, nie kasuje nawet plików. Po prostu wyświetla dużą liczbę reklam, czasem zbiera prywatne dane. Innym znanym wirusem jest Heur:Trojan.Win32.Generic.

Na świecie najbardziej dokuczliwy jest Kido, znany także jako Conficker, Downup czy Downadup. Potrafi on wyłączyć zainstalowany w komputerze program antywirusowy, a następnie pobrać na dysk inne szkodliwe programy.

Następne "polskie" zestawienie Kaspersky Lab opublikuje już za miesiąc. Miejmy nadzieję, że użytkownicy będą zapoznawać się z tymi cyklicznymi raportami i dzięki temu liczba nowych infekcji spadnie.

Źródło: Gazeta.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)