Właśnie tak zarabia się na starych grach! Wykopane egzemplarze E.T. trafią do sprzedaży

Właśnie tak zarabia się na starych grach! Wykopane egzemplarze E.T. trafią do sprzedaży

Właśnie tak zarabia się na starych grach! Wykopane egzemplarze E.T. trafią do sprzedaży
Adam Bednarek
01.06.2014 10:57

E.T. to gra, która dla wielu jest najgorszą produkcją w historii. Ówczesny wydawca, Atari, nie mając co zrobić z niesprzedanymi egzemplarzami, postanowił zakopać je na pustyni. Niedawno je odkopano i... znowu będą mogły trafić do klientów. Śmieszne? Raczej przykre.

Historię growej wersji E.T. Przybliżył Wam Karol Kunat:

Spodziewano się znakomitej rozrywki, a tymczasem produkcja o przyjaznym przybyszu z kosmosu była jedną z najgorszych, w jakie było dane zagrać właścicielom Atari 2600. The Extra Terrestial miała mnóstwo niedoróbek i nawet na ówczesne możliwości graficzne była tak brzydka, że śniła się dziatwie po nocach. (…) Astronomiczne ilości nośników kurzyły się w magazynach firmy, i nigdy już nie było im dane zagościć nawet na sklepowych półkach, a co dopiero w domach graczy.

Dlatego postanowiono je zakopać. E.T. dorobiło się więc własnej legendy, która żyła jeszcze wiele lat po zakopaniu. W każdym rankingu o najsłabszych grach w historii branży, E.T. trafiało na najwyższe lokaty.

Znany z tego, że jest... słaby

Obraz

E.T. zaczęło być growym mitem. Ostatnio Microsoft postanowił to wykorzystać, wykopując grę, a przy okazji robiąc sobie niezłą reklamę. Wszystko zostało sfilmowane, powstanie specjalny dokument o całej akcji "ratunkowej".

Ale co stanie się z wykopanymi egzemplarzami? Dziś na ten temat wiemy więcej. Niektóre trafią do muzeum, a część z nich będzie można... kupić.

The Dig: Xbox Entertainment Studios Unearths E.T. Cartridges

Niezły absurd, prawda? Gra, której nikt nie chciał mieć i przez to musiała zostać zakopana, po kilkudziesięciu latach trafi do sprzedaży. I pewnie klienci będą się o nią bili, wydając znacznie więcej niż jest tego warta.

Tylko dlatego, że słaba gra dorobiła się legendy

Mam wrażenie, że to trochę przykre. Po tylu latach od premiery, zamiast o E.T. zapomnieć, wielu robi show wokół słabej gry. Widocznie kiedyś gracze byli mądrzejsi, skoro E.T. odrzucili. Niektórym dziś tej wiedzy brakuje.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)