Wojna w Sieci? Polacy ją wygrali!

Strona głównaWojna w Sieci? Polacy ją wygrali!
25.05.2014 10:11
Wojna w Sieci? Polacy ją wygrali!
Adam Bednarek
Adam Bednarek

Wprawdzie to były tylko ćwiczeniowe starcia, ale jakby co – jesteśmy bezpieczni, bo bronią nas prawdziwi eksperci.

O co chodzi? O ćwiczenia Locked Shileds 2014 („Zamknięte ekrany”), w których biorą udział państwa zrzeszone w NATO. Polacy musieli zmierzyć się z jedenastoma przeciwnikami i... wygrali.

Zaczynamy, a już rządzimy!

381428700761308906

Mamy się z czego cieszyć, bo jak donosi portal defence24.pl w tej udawanej walce bierzemy udział dopiero po raz drugi. Czyli jak na nowicjuszów idzie nam wspaniale.

Polskę reprezentował zespół złożony ze specjalistów wybranych z różnych instytucji: Ministerstwa Obrony Narodowej, Zespołu Informatycznego Reagowania Kryzysowego CERT Polska (Computer Emergency Response Team), CERT.GOV.PL, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Wojskowej Akademii Technicznej pod kierownictwem szefa MIL CERT-PL

Nieźle, bo często mówi się, że nasza armia nie jest odpowiednio wykwalifikowana i obyta z nowymi technologiami. To dowód na to, że takie wypowiedzi nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.

Prawie jak rzeczywistość

381428700761571050

W tym roku zespoły musiały radzić sobie z powstrzymywaniem hakerskich ataków w fikcyjnym kraju Berylia. Ale nie tylko o Sieć chodziło:

Poza samą techniczną obroną, ćwiczenie obejmowało również szereg dodatkowych zadań związanych z zagadnieniami prawnymi i kryminalistyką, co miało jak najbardziej zbliżyć wszystko do działań w świecie rzeczywistym.

Robi wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że Locked Shileds to w tej chwili najpoważniejsze tego typu ćwiczenia. A my jesteśmy w tym najlepsi i wysyłamy czytelny sygnał: z nami nie zadzierajcie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)