Wojskowy robot potrafi wyskoczyć na 7,5 metra w powietrze (wideo)

Szkoda, że taki mechanizm nie jest montowany w każdym zdalnie sterowanym pojeździe lub w butach… No dobrze koniec marzeń. W dalszej części newsa znajdziecie film pokazujący wyjątkowo skoczną wojskową „zabawkę” w akcji.

Wojskowy robot potrafi wyskoczyć na 7,5 metra w powietrze (wideo)
Marek Maruszczak

18.09.2009 | aktual.: 14.03.2022 11:05

Szkoda, że taki mechanizm nie jest montowany w każdym zdalnie sterowanym pojeździe lub w butach… No dobrze koniec marzeń. W dalszej części newsa znajdziecie film pokazujący wyjątkowo skoczną wojskową „zabawkę” w akcji.

Robot nosi nazwę Precision Urban Hoper i został skonstruowany do penetracji obszarów miejskich ogarniętych walkami. Konstruktorzy mają nadzieję, że dzięki ich wynalazkowi da się ograniczyć straty w ludziach podczas prowadzenia wywiadu w mieście.

Sterowany GPSem maluch jest w stanie wyskoczyć w powietrze na 7,5 metra. Wszystko dzięki tłokowym „kończynom”. Rozmiarami maszyna przypomina pudełko do butów.

Urban Hoper jest dziełem firmy Boston Dynamics. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach sponsorem była Darpa. Wcześniejszym dziełem firmy z Bostonu jest opisywany już przez nas Big Dog.

Testy polowe maluchów są planowane na przyszły rok. Mam nadzieję, że za dwa lata doczekam się podobnych na sklepowych półkach.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.