Współczesny Janko Muzykant [wideo]

PB-01
PB-01
Piotr Jamrogiewicz

27.11.2010 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwowzór grał na skrzypkach. Model współczesny na.... No właśnie, na czym? Po odpowiedź zapraszam do dalszej części wpisu.

Pierwowzór grał na skrzypkach. Model współczesny na.... No właśnie, na czym? Po odpowiedź zapraszam do dalszej części wpisu.

Jestem zwolennikiem eksperymentów muzycznych, ale co jakiś czas ukazują się projekty, które bardzo zaskakują. Nie mam na myśli kolejnego teledysku Aphex Twina, ale coś równie ciekawego. Mowa o Pablo's Heart-01 - koncepcyjnym instrumencie-samplerze autorstwa Rhea Jeonga. Przypominający swoim kształtem karabin snajperski (narzędzie zniszczenia) ma być wykorzystywany jako dzieło stworzenia. Artysta nie miał jednak na myśli "Creatio ex nihilo".

PB-01
PB-01

Jego projekt ma łączyć w sobie magię brzmienia elektroniki z najlepszym, co uzyskujemy z instrumentów w klasycznym ich rozumieniu. Całość ma (według zamierzeń) dawać ciekawy efekt oraz wnosić nowe spojrzenie na występy didżejów. Przedsmak tej "nowej drogi" możecie, drodzy Czytelnicy, zobaczyć na wideo poniżej. Andrzejkowe spotkania tuż tuż. Może PB-01 akurat kogoś zainspiruje?

Źródło: SlashGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)