Wygląda jak futurystyczna dzielnica z filmu science-fiction. Most z wodospadem to efektowna wizja Paryża

Wygląda jak futurystyczna dzielnica z filmu science-fiction. Most z wodospadem to efektowna wizja Paryża
Adam Bednarek

21.05.2020 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekologiczny, nowoczesny, świetnie wyglądający. Jeżeli Paryż kojarzy wam się z klasyką i historią, to nowy most, który może zawisnąć Sekwaną, bardzo zaskoczy.

Już sam jego wygląd zachwyca - bliżej mu do miejsca, które wcześniej oglądać mogliśmy wyłącznie w filmach science-fiction lub grach, a nie istniejących przejść nad rzeką.

Grafika koncepcyjna zresztą może przypominać materiał z wirtualnej rozrywki. Łatwo wyobrazić sobie, że most zamieszkują przybysze z innej planety.

Tymczasem most o nazwie Babylon Bridge może stanąć w Paryżu i być wykorzystywany przez zwykłych mieszkańców. Konstrukcja przyciąga oko nie tylko futurystycznymi kształtami.

Gwiazdą jest wodospad. Kolejną ciekawą propozycją jest to, aby oprócz mnóstwa zieleni wyposażyć pasaż w… publiczny ogródek. Wszystko, co zostanie tam wyhodowane, będą mogli mieszkańcy zjeść. Za darmo.

Obraz

Nowoczesność tego mostu-ogrodu to nie tylko zasługa futurystycznej koncepcji. Kładka będzie zeroemisyjna. Woda pobierana będzie bezpośredni z rzeki, a za wygenerowanie energii odpowiadać będą zamontowane wiatraki.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy budowa zostanie zorganizowana.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)