Wygodny plan zajęć online - SpokoPlan.pl

SpokoPlan.pl - plan lekcji online
SpokoPlan.pl - plan lekcji online
Kira Czarczyńska

04.09.2011 17:00

Rozpoczął się rok szkolny, warto więc mieć na bieżąco informacje dotyczące zarówno rozkładu zajęć, jak też i planowanych sprawdzianów, zaliczeń i innych wydarzeń klasowych. Jednym z umożliwiających stworzenie takiego planu serwisów jest SpokoPlan.pl - wygodny, prosty i intuicyjny.

Rozpoczął się rok szkolny, warto więc mieć na bieżąco informacje dotyczące zarówno rozkładu zajęć, jak też i planowanych sprawdzianów, zaliczeń i innych wydarzeń klasowych. Jednym z umożliwiających stworzenie takiego planu serwisów jest SpokoPlan.pl - wygodny, prosty i intuicyjny.

Co pozwala zrobić SpokoPlan.pl?

Serwis ma coś, co bardzo lubię:

  • niewiele zaawansowanych funkcji i ustawień,
  • dobrze dobrane funkcje podstawowe,
  • intuicyjny i banalnie prosty interfejs.

Nie trzeba się mocno naklikać, nie ma potrzeby ustawiania 10 różnych opcji żeby wpisać jedną prostą rzecz. Wpisywanie planu, jak też i jego zmiany (bo tych na początku roku zwykle jest sporo) są proste i szybkie.

Tworzenie planu lekcji

Najpierw należy rzecz jasna stworzyć swoje konto w serwisie, a potem się na nie zalogować. Następnie dodajemy nowy plan - możemy ustalić różne jego parametry, takie jak:

  • nazwa i identyfikator planu (na ich podstawie tworzony jest bezpośredni link do planu);
  • liczba godzin zajęć - tak, żeby nawet 12 kolejnych lekcji nam się zmieściło;
  • ustalenie czynności, które mogą wykonywać wszyscy użytkownicy serwisu;
  • ustalenie dodatkowych czynności dla znajomych, którzy znają hasło do planu.

W opcjach dostępu mamy jedynie: czytanie, komentowanie i edycję planu lekcji. W zupełności wystarczające, a jednocześnie pozwalające na ustalenie, kto może mieć jaki dostęp.

Dodawanie i edycja zajęć

Na początek edytujemy sobie godziny poszczególnych lekcji. Klikamy na określonej godzinie i pojawia się pole, w której możemy wpisać godziny i minuty rozpoczęcia oraz zakończenia danej lekcji. Trochę trzeba poklepać, zwłaszcza, jeśli zajęć jest dużo - ale jest to czynność jednorazowa.

Samo dodawanie zajęć jest banalne i prościej się nie da - klikamy na wybrane pole w planie lekcji i wpisujemy: nazwę zajęć, numer sali lekcyjnej, dodatkowe uwagi. Zatwierdzamy i to wszystko, lekcja pojawia się w planie:

spokoplan - dodawanie lekcji
spokoplan - dodawanie lekcji

Podobnie jest z dodawaniem przypomnień, np. o sprawdzianach. Tu również klikamy w odpowiednim tygodniu na pole wybranej lekcji i wybieramy opcję "przypomnienie". Później już tylko zaznaczamy jakiego typu przypomnienie to jest, oraz dodajemy jego własny opis - np. zakres materiału, z którego jest sprawdzian:

spokoplan - przypomnienia
spokoplan - przypomnienia

Poruszanie się po planie i jego udostępnienie

Zaraz pod planem mamy linki do następnego i poprzedniego tygodnia. Żeby się w tym nie pogubić, nad planem jest zawsze informacja jaki zakres dat przeglądamy, oraz jaka jest dzisiejsza data. Dzięki temu możemy dodawać przypomnienia nawet na kilka tygodni do przodu - nie zginą, a pojawią nam się w tym tygodniu, którego dotyczą. Można też je rzecz jasna przeglądać korzystając z linków "Następny tydzień" i "Poprzedni tydzień".

Aby udostępnić plan prywatny, trzeba podać osobom, które mają do niego dostęp, hasło. Ustalamy je w opcjach planu, w polu "Hasło, które znajomi muszą podać, aby korzystać z planu." - intuicyjnie, nie? Podajemy im też rzecz jasna bezpośredni link do planu zajęć... i to wszystko. Mogą już przeglądać, albo (zależnie od tego, jak ustawiliśmy opcje) edytować nasz plan.

Link do serwisu: SpokoPlan.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)