Wykop bawi i uczy: 12 najciekawszych znalezisk na temat zboża

Wykop bawi i uczy: 12 najciekawszych znalezisk na temat zboża

Elfik w zbożu (Fot. Wykop/Project)
Elfik w zbożu (Fot. Wykop/Project)
Marta Wawrzyn
21.05.2013 10:00, aktualizacja: 13.01.2022 11:43

Wykop na kilka dni zamienił się w największy w Polsce serwis informacyjny dla rolników, ale nam to w sumie nie przeszkadzało. Oddzieliliśmy ziarno od plew – i prezentujemy 12 znalezisk dotyczących zboża, które spodobały nam się najbardziej.

Wykop na kilka dni zamienił się w największy w Polsce serwis informacyjny dla rolników, ale nam to w sumie nie przeszkadzało. Oddzieliliśmy ziarno od plew – i prezentujemy 12 znalezisk dotyczących zboża, które spodobały nam się najbardziej.

Sytuacja na Wykopie wczoraj wieczorem zaczęła wracać do normy, na stronie głównej zaczęły pojawiać się linki dotyczące innych tematów niż zboże. Szef serwisu przeprosił użytkowników, część banów zdjęto. Zapowiedziano zmiany w regulaminie, precyzujące zapisy dotyczące moderacji. Ale jednocześnie pojawiły się nowe kontrowersje - użytkownicy najpierw zaczęli skarżyć się, że tag "zboże" wylądował na czarnej liście, a potem doszli do wniosku, że właściwie nic się nie zmieniło.

Na Gadżetomanii na szczęście zboże do niewygodnych treści nie należy, w związku z czym postanowiliśmy wybrać najlepsze zbożowe znaleziska wykopowiczów. Zdążyliśmy w ostatniej chwili, bo dziś rano Wykop zdominowała już zupełnie nowa tematyka - betonowa. A na betonie to my się specjalnie nie znamy. Jeszcze.

Warszawskie Muzeum Chleba

Wiedzieliście, że taka nietypowa placówka jest w Warszawie? Jest, mieści się przy ul. Jadowskiej, a zwiedzać można ją bezpłatnie (trzeba tylko zapowiedzieć się telefonicznie). A jeśli nie możecie jechać do Warszawy, żeby zobaczyć sztukę związaną z chlebem, muzeum oferuje wirtualne wycieczki po części sal wystawowych.

Północnokoreański plakat ze zbożem w roli głównej

Nie jest to może najlepszy plakat propagandowy, jaki widzieliśmy, ale wiadomo, że nie o wartość artystyczną tu chodzi, lecz o zboże.

Owies zwiększa potencjęPamiętacie posłankę Samoobrony, która lubiła seks jak koń owies? Ona zdecydowanie owsa nie potrzebuje. A komu przyda się talerz owsianki? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule. Wynika z niego, że owies to samo zdrowie: dobrze wpływa na pracę serca, jest skuteczny w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, a młodzieży dotkniętej trądzikiem pomaga poprawić cerę. I na tym nie koniec.I ty możesz pobuszować w zbożu
Sprytna reklama browaru CiechanBrowar Ciechan wykorzystał zamieszanie i zaprezentował wykopowiczom, jak wygląda dostawa słodu jęczmiennego do browaru. Mimo że pokazano tylko jedno zdjęcie, materiał wykopało 5300 osób. Przy okazji Ciechan podał definicję słodu dla tych, którzy nie wiedzą, co to właściwie jest: to skiełkowane i wysuszone ziarna zbóż służące jako jeden z surowców do produkcji piwa.Elfik w zbożu kontra pole pszenicy Vincenta van Gogha
Niesamowity zbiór zdjęć kręgów zbożowychNie ma tu co dużo pisać, to po prostu trzeba zobaczyć. Zdjęcia są po prostu świetne, a znajdziecie je tutaj.Jak znaleźć ziarna i posadzić zboże w Minecrafcie

AMA o zbożu

Ostatnimi laty w ogóle nie opłaca się uprawiać roli. UE daje ogromne dotacje i nawet jak zasieję całe swoje pole trawą, to zarobię trzy razy tyle, ile zarabiała moja rodzina, zanim weszliśmy do Unii.

Całe szczęście, że nie wszyscy tak myślą, bo inaczej Elfika w zbożu w ogóle by nie było.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)