Wymarzony gadżet polskich uczniów i nauczycieli? [wideo]

Pełnienie funkcji dyżurnego na lekcji jedni postrzegali jako nagrodę inni jako karę. Gdyby jednak w polskich szkołach pojawił się gadżet taki jak ten, z pewnością uczniowie znacznie chętniej wykonywaliby swoje obowiązki. Do czego służy to dziwaczne urządzenie?

Wymarzony gadżet polskich uczniów i nauczycieli? [wideo]
Grzegorz Nowak

01.11.2011 | aktual.: 11.03.2022 09:55

Pełnienie funkcji dyżurnego na lekcji jedni postrzegali jako nagrodę inni jako karę. Gdyby jednak w polskich szkołach pojawił się gadżet taki jak ten, z pewnością uczniowie znacznie chętniej wykonywaliby swoje obowiązki. Do czego służy to dziwaczne urządzenie?

Nauka jest znacznie łatwiejsza, jeśli uczniowie dostaną w swoje ręce ciekawe pomoce naukowe. Z pewnością mogą to potwierdzić uczniowie pewnej szczecińskiej szkoły, którzy pracują z iPadami, albo podopieczni Łukasza Rumińskiego, który zbudował polski odpowiednik Microsoft Surface. Poniższy gadżet być może nie jest pomocą naukową, jednak mógłby wpłynąć na komfort pracy uczniów i nauczycieli.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/chalkkeeper.jpg)

W większości polskich szkół korzysta się z tradycyjnych tablic kredowych. Stary sprawdzony sposób zdaje egzamin od lat, jednak ma też swoje wady - m.in. pył kredowy może powodować uczulenie i zawsze brudzi ręce i ubranie. Zamiast więc stosować namoczonej gąbki można wykorzystać Chalkeepera. Urządzeniem ściera się tablice, zbierając drobinki kredy i nie pozwalając rozprzestrzeniać im się w powietrzu. Co więcej, z zebranych drobinek potrafi stworzyć nowy kawałek kredy. Trudno o lepszy przykład recyklingu.

Chalkeeper jest niestety jedynie konceptem i raczej można powątpiewać, żeby kiedykolwiek znalazł się przy szkolnych tablicach.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/chalkkeeper2.jpg)

Źródło: yankodesign.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.