Wyspa lalek – wycieczka w stronę horroru

Wyspa lalek – wycieczka w stronę horroru
Sabina Stodolak

18.02.2010 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli macie naprawdę stalowe nerwy i jesteście przekonani, że nic nie jest Wami w stanie wstrząsnąć, powinniście odwiedzić la Isla de las Muñecas – Wyspę Lalek w Meksyku. Trudno mi, wyobrazić sobie bardziej przerażające miejsce.

Jeśli macie naprawdę stalowe nerwy i jesteście przekonani, że nic nie jest Wami w stanie wstrząsnąć, powinniście odwiedzić la Isla de las Muñecas – Wyspę Lalek w Meksyku. Trudno mi, wyobrazić sobie bardziej przerażające miejsce.

Wyspa Lalek położona jest w dystrykcie Xochimico, jednym z szesnastu, stanowiących Dystrykt Federalny. Wśród kanałów, które przecinają obszar, znajduje się tajemnicze i przerażające miejsce – całe pokryte zawieszonymi na drzewach, plastikowymi lalkami. Uzbrojone w stalowe zęby lalki z filmu Barbarella, przy tym co wisi na drzewach to dziecięca igraszka.

Z historią wyspy wiąże się legenda. Otóż pierwsze lalki zawisły na drzewach w latach 50 tych. Mieszkający na wyspie Julián Santana Barrera, uważał, że lalki są w stanie odpędzić złe moce i zaczął obwieszać nimi okolice. Inna legenda mówi o tym, że w kanale nieopodal wyspy utonęła mała dziewczynka i Julián zaczął zawieszać lalki po to, aby jej błąkająca się po wyspie dusza nie czuła się samotna. Julián zawieszał lalki przez prawie 50 lat, w 2001 roku utonął, a jego rodzina zezwoliła na turystyczne odwiedzanie wysepki.

Ponad 1000 lalek wisi lub jest poprzybijanych do drzew. Wszystkie wyglądają dość strasznie, ich sukienki są w strzępach, głowy pozbawione w większości włosów, a oczy (tych lalek które je mają) podążają za zwiedzającym. Człowiek ma podobno wrażenie bycia stale obserwowanym. Nawet jeśli lalki wyglądały kiedyś ładnie, 50 lat deszczów i wiatru zrobiło z nich nie lada straszydła.

Island of Dolls! The Most Creepy Place in the world! ( Bebekler Adası)

Aby dostać się na wyspę, trzeba zamówić* trajinera* – są to różnego rodzaju barki rzeczne, które pływają po dystrykcie i wyruszyć na dwugodzinną przejażdżkę z Cuemanco Pier na przerażającą wyspę.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)