Xbox Series X: nie tylko 4K, ale 60 FPS i wiele więcej w standardzie

Xbox Series X: nie tylko 4K, ale 60 FPS i wiele więcej w standardzie

Xbox Series X - konsola nowej generacji Microsoftu
Xbox Series X - konsola nowej generacji Microsoftu
Źródło zdjęć: © Snoreyn/LetsGoDigital
Jakub Krawczyński
07.05.2020 16:36, aktualizacja: 07.05.2020 16:46

Xbox Series X to nowa konsola Microsoftu, która ukaże się już w tym roku. Będzie to ponownie najpotężniejszy sprzęt na rynku. Jednak gry specjalnie dopasowane pod konsolę, jak Cyberpunk 2077 nie zaprzestaną jedynie na grafice 4K - będą oferować coś znacznie więcej.

Dziś 7 maja 2020 szef działu marketingu marki Xbox potwierdził, że gry z oznaczeniem "zoptymalizowanym pod Xbox Series X" mają oferować także inne usprawnienia, niż tylko ultra-ostra grafika w rozdzielczości 4K.

W osobnym wpisie na Twitterze potwierdził także, że animacja o płynności 60 klatek na sekundę (FPS) będzie standardem. Ponadto architektura konsoli pozwala na osiągnięcie nawet 120 FPS. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się szybszą akcją, a postaci na ekranie reagować na nasze ruchy znacznie dynamiczniej.

Oprócz tego nie zapominajmy o bardzo ważnym efekcie HDR, który sprawia, że jasne elementy obrazu mogą być naświetlone w wyjątkowo naturalny, realistyczniejszy sposób, a te ciemne mogą mieć jeszcze głębszy poziom kontrastu. Oprócz tego HDR dokłada szeroką paletę barw, a więc kolory znacznie żywsze i bardziej przypominające świat rzeczywisty.

Oznaczenie gry zoptymalizowanej pod Xbox Series X
Oznaczenie gry zoptymalizowanej pod Xbox Series X© Microsoft

Na końcu jedną z największych rewolucji w grafice będzie ray tracing, czyli technika realistycznego tworzenia promieni świetlnych i odbić na powierzchniach w czasie rzeczywistym. Sprawi on, że grafika w grach będzie mogła całkowicie ewoluować na inny poziom, niedostępny wcześniej na konsolach - zbliży się ona do poziomu efektów specjalnych z animacji Pixara.

Transmisja z prezentacji gier na Xbox Series X

Jak będą wyglądały pierwsze gry na Xbox Series X przekonamy się 7 maja 2020 o godzinie 17:00 czasu polskiego. Transmisję z tego wydarzenia można oglądać tutaj.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)