Xbox zrujnuje Twoją mamę! Rachunek na 5000 zł

Xbox zrujnuje Twoją mamę! Rachunek na 5000 zł08.02.2011 11:30
Dawn i Brendan. Fot. DailyMail
Dawn i Brendan. Fot. DailyMail
Szymon Adamus

Jeśli macie 11-letnie dzieci, to lepiej uważajcie na to, co robią przy konsoli. Inaczej możecie mieć na karcie debet w wysokości 5000 zł.

Jeśli macie 11-letnie dzieci, to lepiej uważajcie na to, co robią przy konsoli. Inaczej możecie mieć na karcie debet w wysokości 5000 zł.

Angielka Dawn Matthews, matka dwójki zapewne bardzo kochanych dzieciaków, musiała mocno się spocić, gdy na rachunku z karty kredytowej zobaczyła 1082,52 funtów. To prawie 5000 zł. I to wydanych za pośrednictwem konsoli Xbox 360.

[cytat]Gdy 18 miesięcy temu wpisałam do konsoli dane mojej karty kredytowej, myślałam, że są potrzebne tylko do opłacenia abonamentu niezbędnego do grania w Sieci ze znajomymi.[/cytat]

No to się grubo pomyliłaś Dawn! Kochany synalek, Brendan Jordan, zapłacił nie tylko za Xbox Live Gold, ale też za dodatki do gier. Dużo musiał ich kupić za 1000 funtów. Matka wini oczywiście Microsoft, który według niej nie ogranicza dostępu do płatnych treści dostatecznie dobrze.

Dawn miała problemy z usunięciem danych swojej karty po całej tej sytuacji. Podobno zdjęto je na stałe dopiero wtedy, gdy złożyła skargę. Przedstawiciel Microsoftu zwrócił jednak uwagę na zabezpieczenia rodzicielskie w konsoli i fakt, że konta Live zarejestrowane na dzieci mają startowy status online ustawiony na "off".

Wygląda to trochę tak, jakby dać dziecku swoją kartę kredytową, upoważnienie do korzystania z niej i puścić samopas do sklepu z zabawkami, a po zakupach za 1000 funtów składać jeszcze skargę do właścicieli sklepu, że mieli czelność sprzedać swój towar.

Źródło: DailyMail

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)