Xiaomi przedstawia Mi TV LUX OLED. Przezroczysty telewizor trafia do sklepów

Mi TV LUX OLED Transparent Edition
Mi TV LUX OLED Transparent Edition
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak

12.08.2020 13:17, aktual.: 08.03.2022 14:44

Xiaomi zaprezentowało pierwszy na świecie transparentny telewizor, który trafi do masowej produkcji. I chociaż z podobnymi projektami mieliśmy już do czynienia w przyszłości, to tym razem jest szansa, że telewizor trafi do sklepów.

11 sierpnia Xiaomi zaprezentowało nowe telefony oraz nowoczesny, przezroczysty telewizor. Mi TV LUX OLED Transparent Edition będzie pierwszym masowo produkowanym telewizorem tego typu, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości, być może rozwiązanie rodem z filmów science-fiction zagości w naszych domach.

W telewizorze zastosowano przezroczysty panel OLED, który przez większość czasu wygląda jak czyste okno. W momencie, kiedy włączamy Mi TV LUX OLED, obraz zdaje się unosić nad podstawą. Sama ramka jest nie grubsza niż 5,7 mm, a całość została umieszczona na okrągłej podstawie. Telewizor można też zamontować na ścianie.

Obraz
© fot. materiały prasowe

55-calowy przezroczysty OLED ma współczynnik kontrastu 150 000:1, 10-bitowe kolory oraz 93 proc. pokrycie DCI-P3. Telewizor może odświeżać obraz z częstotliwością do 120 Hz, a Xiaomi zapewnia, że czas reakcji jest równie imponujący - 1 ms.

Zastosowany w telewizorze MediaTek 9650 z przetwarzaniem obrazu Xiaomi AI Master Smart Engine, oferuje ponad 20 algorytmów optymalizacji i 5 zdefiniowanych profilii obrazu. W kwestii optymalizacji jakości dźwięku korzysta ze wsparcia technologii AI Master for Audio i Dolby Atmos.

Obraz
© fot. materiały prasowe

Technologia przezroczystego wyświetlacza nie jest szczególnie nowa i istniała jeszcze przed panelami OLED. Jednak wcześniej nie były to telewizory produkowane na masową skalę. W zeszłym roku LG obiecywało, że taki model pojawi się w sklepach, jednak wygląda na to, że Xiaomi ubiegnie południowokoreańskiego giganta.

Warto jednak wspomnieć, że chociaż przezroczysty telewizor może wyglądać świetnie w salonie, to nie jest to propozycja dla każdego. Przede wszystkim jakość obrazu na ekranie może zmieniać się w zależności od oświetlenia. Ciężko uwierzyć, by obraz był bardzo wyraźny i ostry w jasnym świetle.

Warto również wspomnieć o cenie takiego gadżetu. Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition został wyceniony na 49 999 yuanów, czyli ok. 27 tys. złotych. Początkowo będzie sprzedawany jedynie w Chinach, gdzie do sklepów trafi już 16 sierpnia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)