Xiaomi Youpin – elektryczne łóżko z głosowym sterowaniem

Xiaomi Youpin – elektryczne łóżko z głosowym sterowaniem

Xiaomi Youpin
Xiaomi Youpin
Źródło zdjęć: © Weibo.com
Oskar Ziomek
19.12.2019 16:17, aktualizacja: 09.03.2022 08:48

Xiaomi nie zwalnia tempa i wprowadza na rynek nowy produkt w kategorii, z którą producent raczej nie jest jeszcze kojarzony. Xiaomi Youpin Multifunctional Smart Electric Bed to smartłóżko, do którego można mówić.

Z zewnątrz mebel nie wyróżnia się niczym szczególnym i wygląda jak wiele innych, nowoczesnych łózek z zagłówkiem. Materac można kupić osobno, ale to nie on jest najważniejszy. Cała "magia" dzieje się w samym korpusie łóżka. O szczegółach informuje serwis GizChina.

W mebel wbudowano silniki, które pozwalają zmieniać kąt nachylenia materaca, a wszystkim można sterować z aplikacji w smartfonie lub głosowo.

Xiaomi Youpin
Xiaomi Youpin© GizChina/Xiaomi

Część szyjną Xiaomi Youpin można podnieść do 60 stopni, zaś fragment pod nogami – maksymalnie do 30 stopni. System nie ma żadnych zapadek i "skoków", przez co kąt można regulować płynnie.

Co ciekawe, poza możliwością pochylania dwóch części, łóżko ma także wbudowane "presety", które pozwolą użytkownikowi przyjąć odpowiednią pozycję do czytania, oglądania telewizji czy spania. Oprócz trybu "płaskiego", Xiaomi Youpin oferuje między innymi ułożenie, które za zapobiegać chrapaniu właściciela.

Na razie nie wiadomo, czy łóżko trafi do sprzedaży poza rynkiem chińskim. Tam zostało wycenione na niespełna 2 tysiące juanów, czyli około 1100 złotych. Warto przypomnieć, że niedawno Xiaomi zaskoczył także nowym produktem, który przyda się w łazience.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)