YRS‑1000 - surround z podstawki

Yamaha ma duże doświadczenie w produkcji systemów wirtualnego dźwięku przestrzennego uzyskiwanego z jednego źródła. Zestaw YRS-1000 ma być ostatecznym rozwiązaniem tego typu.

YRS-1000 - surround z podstawki
Szymon Adamus

09.10.2008 12:30

Yamaha ma duże doświadczenie w produkcji systemów wirtualnego dźwięku przestrzennego uzyskiwanego z jednego źródła. Zestaw YRS-1000 ma być ostatecznym rozwiązaniem tego typu.

W odróżnieniu od takich produktów jak YSP-3000 czy YSP-3050 tym razem nie mówimy tylko o głośniku. To cały zestaw dźwiękowy zespolony z szafką pod telewizor. Całość znajduje się idealnie pod odbiornikiem i ma wbudowany subwoofer.

Obraz
© [źródło](http://hdtvmania.pl/images/2008/10/yamahayrs100001.jpg)

Producent zapewnia, że YRS-1000 będzie kompatybilne z protokołem HDMI-CEC i pozwoli na współpracę z telewizorami nie tylko Yamahy. Dziennikarze WhatHiFi mieli okazję zobaczyć zestaw w akcji z telewizorem Panasonica. Odbiorniki sześciu innych producentów (nie wiadomo jakich) nie będą też miały problemu z urządzeniem.

YRS-1000 ma 1,5 metra długości i jest częścią serii Sound Projector. Dostępna będzie też większa (1,6 m) wersja YRS-2000. Premiera najpierw w Japonii (już teraz) potem w Wielkiej Brytanii (w przyszłym roku).

Źródło: HDTVmania.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.