Z ekipy Zmierzchu wylali... reżyserkę

Z ekipy Zmierzchu wylali... reżyserkę08.12.2008 17:14
Z ekipy Zmierzchu wylali... reżyserkę
Michał Matuszewski

Miałem już więcej nie pisać o tym filmie, ale po raz kolejny nie mogę się powstrzymać. Tym razem sieć obiegła sensacyjna i mrożąca wszystkim nastoletnim wampirom krew w żyłach wiadomość. Maszynka do robienia pieniędzy, seria Zmierzchu, została bez reżysera. Catherine Hardwicke ?nie mogła dojść do porozumienia" z producentami. Dziwna sprawa, ponieważ Zmierzch miał szansę stać się najlepiej zarabiającym filmem w historii wyreżyserowanym przez kobietę.

Miałem już więcej nie pisać o tym filmie, ale po raz kolejny nie mogę się powstrzymać. Tym razem sieć obiegła sensacyjna i mrożąca wszystkim nastoletnim wampirom krew w żyłach wiadomość. Maszynka do robienia pieniędzy, seria Zmierzchu, została bez reżysera. Catherine Hardwicke ?nie mogła dojść do porozumienia" z producentami. Dziwna sprawa, ponieważ *Zmierzch *miał szansę stać się najlepiej zarabiającym filmem w historii wyreżyserowanym przez kobietę.

Wygląda na to, że producentom wciąż mało dolarów (chociaż film w pierwszy weekend zarobił 70 mln $, bijąc tym samym Quantum of Solace) i nie mogli zaakceptować, co by nie mówić, profesjonalnego podejścia Catherine Hardwicke. Studio bardzo chce, żeby New Moon - druga część cyklu, weszła do kin na początku 2010. Przypomnijmy, że zdjęcia mają rozpocząć się w marcu 2009. Hardwicke twierdziła, że sam scenariusz wymaga jeszcze paru miesięcy poprawek. Przedstawiciele studia dodają, że reżyserka była irracjonalna i trudno się z nią współpracowało podczas kręcenia Zmierzchu.

Catherine Hardwicke interview for Twilight

Jeszcze nie miałem okazji osobiście przekonać się na ile prawdziwe są kiepskie recenzje, ale podejście Summit Entertainment przeraża. Z drugiej strony łatwo też można ich zrozumieć - *Zmierzch *to przede wszystkim działanie marketingowe, Nie mamy tu do czynienia z częstą sytuacją, kiedy krytyka drze włosy z głowy a zachwycona publiczność i tak wali do kin, bo film się jej podoba. Publiczność wali skuszona potężną reklamą. Podobny wniosek dało się wysnuć z małej dyskusji, która toczyła się po jednym z naszych wpisów, więc chyba nikt się nie obrazi, a żadna fanka nie naśle na mnie swojego wampirzego chłopaka.

Swoją drogą zastanawiam się, czy przeciętego miłośnika Zmierzch (albo np. Harrego Pottera) obchodzi w ogóle, kto jest, albo nie jest reżyserem filmu. Jeśli się mylę, to proponuję zajrzeć na bloga Nikki Finke, znajdziecie tam więcej szczegółów na temat rozstania Catherine Hardwicke z Summit Entertainment.

Catherine Hardwicke też nie była autorką arcydzieł, ale ma na swoim koncie kilka udanych, skromniejszych filmów, takich jak Trzynastka, czy Królowie Dogtown. Może historia z Summit nauczy ją, że nie zawsze warto chałturzyć za większą kasę.

Foto: Summit Entertainment

Źródło: /film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)