Z muzyką nawet w deszczu. Test mobilnego głośnika Hama SoundBarrel

Z muzyką nawet w deszczu. Test mobilnego głośnika Hama SoundBarrel

HAMA Soundbarrel
HAMA Soundbarrel
Źródło zdjęć: © Gadżetomania | Karolina Kowasz
Karolina Kowasz
29.03.2022 13:22

Pierwsze ciepłe wiosenne dni są zapowiedzią nadchodzącego sezonu urlopowo-wyjazdowego. Wtedy zaś może przydać się porządny sprzęt, który wesprze nas muzycznie na wszystkich wieczornych imprezach.

Poszukując sprzętu, który mógłby przydać się naszym czytelnikom w trakcie wakacyjnych wojaży, trafiliśmy na głośnik mobilny HAMA Soundbarrel. Ma on zapewniać nawet do 12 godzin słuchania muzyki nawet w ciężkich warunkach pogodowych. Nie mogliśmy tego nie sprawdzić.

Specyfikacja producenta

Zgodnie z informacjami, które możemy znaleźć na opakowaniu urządzenia, Soundbarrel jest głośnikiem Bluetooth mającym zasięg do 10 metrów oraz maksymalną moc 60W. Sprzęt otrzymał akumulator litowo-jonowy, który pozwala nie tylko na długie słuchanie muzyki, ale także szybkie naładowanie baterii - całkowity czas jej ładowania do pełna waha się między trzema, a czterema godzinami.

HAMA Soundbarrel
HAMA Soundbarrel © Gadżetomania | Karolina Kowasz

Miłośników rozrywki na świeżym powietrzu powinny zainteresować jednak dwie konkretne funkcje, które oferuje głośnik. Pierwszą z nich jest możliwość wykorzystania go jako dodatkowy powerbank, z którego można szybko doładować smartfon czy tablet w razie nagłej potrzeby. Druga zaś, gdy użytkownik połączy dwa głośniki przez Bluetooth, pozwala uzyskać czysty dźwięk stereo, co może być świetną opcją na imprezy, jeśli któryś z naszych znajomych zakupi taki sam sprzęt.

Pierwsze uruchomienie

To co pierwsze rzuca się w oczy to rozmiar i waga urządzenia. Należy powiedzieć sobie wprost - Soundbarrel nie należy do najmniejszych głośników Bluetooth. Urządzenie ma wymiary 31 x 15 x 12 cm i waży 2,5 kg, co znaczy, że z pewnością będziemy musieli wygospodarować dla niego nieco miejsca w domu, a już na pewno w plecaku. Należy jednak brać pod uwagę, że zapewnienie dobrej jakości dźwięku jest dużo łatwiejsze w przypadku bardziej gabarytowych sprzętów. Za to do transportowania urządzenia możemy wykorzystać także pasek na ramię, który producent dołącza do głośnika.

HAMA Soundbarrel
HAMA Soundbarrel© Gadżetomania | Karolina Kowasz
Hama Soundbarrel
Hama Soundbarrel© Gadżetomania | Karolina Kowasz

Zaraz po uruchomieniu głośnik wita nas sygnałem dźwiękowym. Przy pierwszym starcie urządzenia powinniśmy zaobserwować migającą na niebiesko diodę, która wskazuje, że sprzęt czeka na sparowanie z telefonem. W tym celu wystarczy wejść w opcje Bluetooth na naszym smartfonie i wyszukać na liście pozycję Soundbarrel. Po sparowaniu można już przejść do działania.

Imprezę czas zacząć

Jeżeli chodzi o sam dźwięk, jak na tę klasę cenową, Soundbarrel radzi sobie bardzo dobrze. Momentami można odnieść wrażenie, że nieco brakuje mu tła, ale nie jest to tak odczuwalne, jak w przypadku innych głośników Bluetooth w podobnej cenie. Sprzęt zdecydowanie zyskuje jednak mocy, jeśli będziemy pamiętać o korzystaniu trybów użytkowania, w które został wyposażony.

HAMA Soundbarrel
HAMA Soundbarrel© Gadżetomania | Karolina Kowasz

Hama zadbała o to, by głośnik zapewniał przyjemne odczucia niezależnie od tego, czy jest używany w środku budynku, czy na otwartej przestrzeni. Użytkownik może przełączać pomiędzy trybami do korzystania wewnątrz i na zewnątrz, by sprzęt dopasował swoje możliwości do obecnej sytuacji. Niestety, nie mieliśmy okazji sprawdzić jak sprawdza się tryb stereo w przypadku połączenia dwóch głośników.

Tańcząc w deszczu

SoundBarrel od Hamy, zgodnie z informacjami producenta, ma stopień ochrony IPX6, co oznacza, że sprzęt powinien poradzić sobie nawet w sytuacji stałego, ciężkiego deszczu. Chcąc się upewnić, że faktycznie nie ma w tym przesady, zdecydowaliśmy się przetestować głośnik pod prysznicem. Sprzęt, niezrażony lecącą na niego wodą, dalej dawał koncert wszystkim zainteresowanym, dlatego z czystym sumieniem możemy polecić go na wszystkie wyjazdy na łonie natury.

HAMA Soundbarrel
HAMA Soundbarrel© Gadżetomania | Karolina Kowasz

Nie da się także ukryć, że pojemna bateria dobrze sprawdza się w warunkach polowych. Poza stałym dostępem do muzyki, użytkownik może zawsze skorzystać z opcji podładowania któregoś z zabranych ze sobą urządzeń. Jest to szczególnie przydatne, kiedy trzeba skorzystać z laptopa czy tabletu by zrobić coś w pracy albo po prostu obejrzeć premierę ulubionego serialu będąc w środku lasu.

Plusy
  • dobra jakość dźwięku
  • możliwość zabrania go nawet na deszczowe imprezy plenerowe
  • świetna stylistyka
  • prosty do wyczyszczenia w sytuacji zabrudzenia np. błotem
Minusy
  • w niektórych utworach o ciężkich brzmieniach użytkownik może mieć odczucie, że brakuje im tła
Nasza ocena HAMA Soundbarrel:
4/ 5
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)