Z taką kulą da się przeżyć...

Choć wygląda jak przerośnięta piłka do tenisa w rzeczywistości ma ratować życie w czasie klęsk żywiołowych. Współczesna arka Noego została skonstruowana w Japonii, kraju, który w tym roku dotkliwie odczuł skutki trzęsienia ziemi. Czy to wystarczy, żeby znaleźli się chętni na zakup takiego produktu?

Z taką kulą da się przeżyć...
Grzegorz Nowak

04.10.2011 | aktual.: 11.03.2022 10:39

Choć wygląda jak przerośnięta piłka do tenisa w rzeczywistości ma ratować życie w czasie klęsk żywiołowych. Współczesna arka Noego została skonstruowana w Japonii, kraju, który w tym roku dotkliwie odczuł skutki trzęsienia ziemi. Czy to wystarczy, żeby znaleźli się chętni na zakup takiego produktu?

Niewielka japońska firma Cosmo Power postanowiła skonstrować miniaturową wersję arki Noego. Podobnie jak biblijna łódź kapsuła ma ratować w czasie klęsk żywiołowych i ułatwiać przetrwanie. Konstruktorzy mają nadzieję, że w czasie nieszczęść, takich jak marcowe trzęsienie ziemi i spowodowane nim tsunami, uda się ocalić znacznie więcej ludzi (wtedy 20 tys. osób zginęło lub zostało uznanych za zaginione).

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/892960111002japannoahark.jpg)

Okrągła, żółta kapsuła wykonana jest ze wzmocnionego włókna szklanego, które jest niezwykle odporne na uderzenia i bez trudu unosi się na powierzchni wody. Jak mówi Shoji Tanaka, prezes Cosmo Power, wewnątrz znajduje się wystarczająco dużo miejsca dla czterech dorosłych osób. Kapsuła mająca 1,2 metra średnicy wyposażona jest w niewielkie okienko oraz szczeliny służące do oddychania.

Japońska arka Noego kosztuje nieco ponad 4 tys. dolarów i w razie braku zagrożenia może posłużyć jako zabawkowy domek dla dzieci. Jak do tej pory firma dostarczyła dwie gotowe kapsuły i otrzymała zamówienie na kolejnych 600.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/li620noahark01361552.jpg)

Źródło: geekologie.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.