Z tym dyskiem żaden ransomware nie będzie ci straszny. My Passport Ultra jest piękny i pojemny

Z tym dyskiem żaden ransomware nie będzie ci straszny. My Passport Ultra jest piękny i pojemny
Źródło zdjęć: © Mat. prasowe
Grzegorz Burtan

28.06.2017 17:00, aktual.: 28.06.2017 17:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie ataki na firmy i instytucje dobitnie pokazały dwa problemy: Polska nie jest wolna od ransomware, a robienie backupu nie jest fanaberią paranoika, tylko koniecznością każdego, kto dba o swoje dokumenty. Z pomocą przychodzi Western Digital Corporation i jej nowym dysk przenośny My Passport Ultra.

Z ilu usług dedykowanych cyfrowej chmurze korzysta się w statystycznym domu? Według badań Parks Associates na gospodarstwo domowe przypadają aż trzy różne, pokroju Microsoft OneDrive, Google Drive czy Dropbox. Z pomocą My Passport Ultra w oraz oprogramowania WD Discovery możemy łatwo backupować dane z takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy Instagram.

Wystarczy pobrać na dysk wszystkie swoje pliki, także otagowane zdjęciami i wideo z naszych profili społecznościowych. WD Discovery to także świetne narzędzie do tworzenia lokalnej kopii danych, które przechowujemy w popularnych usługach chmurowych.

Które cyberataki wyrządziły najwięcej szkód?

Obraz
© Mat. prasowe

Dysk przenośny My Passport Ultra oferuje nie tylko łatwe przechowywanie naszych danych. Jego główną zaletą jest przede wszystkim bezpieczeństwo. My Passport Ultra posiada 256-bitowe sprzętowe szyfrowanie AES oraz oprogramowanie WD Security, pozwalające na zabezpieczenie poufnych treści.

W sytuacji, gdy do dyspozycji mamy tak wiele wspaniałych platform i narzędzi do tworzenia oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików, bardzo ważne jest, by klienci mogli w wygodny sposób zebrać w jednym miejscu wszystkie swoje dane. Skupiliśmy się na dostarczeniu znakomitego rozwiązania, które łączy w sobie najwyższą jakość, wydajność i niezawodność. Efektem jest odświeżenie naszej oferty przenośnych dysków. Nowe produkty wyróżniają się intuicyjnym w obsłudze, wszechstronnym oprogramowaniem, większą pojemnością oraz pięknym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w dzisiejsze trendy.

Trudno nie odmówić My Passport Ultra nie tylko praktycznego zastosowania, ale również nietuzinkowego designu. Nad tym czuwała firma projektowa fuseproject wraz ze swoim głównym designerem Yves Beharem.

Dzięki temu zewnętrzne dyski można nabyć w dwóch wariantach kolorystycznych: biało-złotym oraz czarno-szarym, a jego małe wymiary pozwalają na przenoszenie w kieszeni, dłoni nawet torebce. Nasze zabezpieczone dane są przy nas wszędzie.

Obraz
© Mat. prasowe

Dysk My Passport Ultra jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją. Można go kupić na stronie producenta oraz u wybranych sprzedawców i dystrybutorów na całym świecie. Sugerowana cena detaliczna jest zależna od pojemności. Za wersję 1TB zapłacimy 80 dol., 2TB - 100 dol, wersja 3TB kosztuje 130 dol., a 4TB to wydatek rzędu 140 dol. (odpowiednio: 300, 374, 486 i 524 zł, bez polskich ceł i VAT-u).

W czasach, kiedy nawet wielkie korporacje nie są bezpieczne przed cyberprzestępcami, taki dysk jest zakupem wartym rozważenia. W końcu nie warto bezgranicznie ufać chmurze. Swoje wspomnienia warto trzymać również offline.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)