Z tymi 3 aplikacjami samochodowymi zostaniesz kierowcą idealnym, a dodatkowo zaoszczędzisz

Z tymi 3 aplikacjami samochodowymi zostaniesz kierowcą idealnym, a dodatkowo zaoszczędzisz

Z tymi 3 aplikacjami samochodowymi zostaniesz kierowcą idealnym, a dodatkowo zaoszczędzisz
Redakcja Gadżetomanii
11.01.2019 13:12

Ubezpieczenia samochodu poszukujesz w porównywarkach OC, a koszty eksploatacji samochodu skrzętnie spisujesz w tradycyjnym notatniku? Jest na to wygodniejszy sposób! Dostępne na rynku aplikacje mobilne dla kierowców sprawią, że poczujesz się bezpiecznie na drodze, ale także zaoszczędzisz. Zobacz, z jakich 3 aplikacji korzystać, by każdego dnia oszczędzać na drodze.

Yanosik – większe bezpieczeństwo i zniżka na polisę

Yanosik to aplikacja, którą w pierwszej chwili zapewne kojarzysz z usługą nawigacji. Jednak jeśli chodzi o nawigowanie, Yanosik nie zawsze wybierze dla Ciebie najbardziej optymalną trasę. Dlatego tę aplikację traktuj raczej jak CB radio. Dlaczego? Bo to właśnie jej społecznościowy aspekt stanowi największą zaletę Yanosika. Dzięki aktywności kierowców w Twoim otoczeniu w czasie rzeczywistym możesz śledzisz alerty o utrudnieniach na drodze, fotoradarach, wypadkach czy kontrolach policyjnych.

Jak aplikacja pozwala Ci zaoszczędzić? Otóż Yanosik współpracuje z marką ubezpieczeniową Yu! Towarzystwo przyznaje zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne tym kierowcom, którzy według Yanosika jeżdżą najbezpieczniej i najbardziej ekonomicznie.

Czy Yanosik może okazać się skuteczniejszy niż porównywarka OC? Jednak porównywarka pokazuje Ci o wiele więcej ofert i dzięki niej możesz porównać konkurencyjne oferty różnych TU w jednym miejscu, ale aplikacja Yanosik i tak jest przydatna.

Za co jeszcze lubimy Yanosika? Za to, że na co dzień nagradza bezpiecznych kierowców. Na przykład we wrześniu 2018 roku aplikacja przyznawała kupony na nagrody kierowcym zwalniającym w pobliżu placówek szkolnych. Nagrodzeni kuponami kierowcy mogli wymienić je na gadżety na stacjach VITAY. Chcesz połączyć bezpieczny styl jazdy ze zniżkami na ubezpieczenie i regularnymi nagrodami? Śledź aktualności, jakie we współpracy z innymi markami regularnie przygotowują dla kierowców twórcy Yanosika.

Obraz

Fuel Buddy – budżet Twojego samochodu w jednym miejscu

Porównywarkę OC zamieniło spersonalizowane ubezpieczenie od Yu! Dzięki temu zaoszczędziłeś i czas, i pieniądze. Fuel Buddy pozwoli Ci zyskać jeszcze więcej. To aplikacja, w której możesz gromadzić i analizować informacje o kosztach utrzymania Twojego samochodu. Wprowadzisz do niej, a następnie skontrolujesz dane takie jak:

  • koszt paliwa z uwzględnieniem najtańszych stacji,
  • użycie paliwa np. w zależności od pory roku,
  • daty ostatnich przeglądów wraz z przypomnieniami o kolejnych,
  • poziomy zużycia komponentów samochodu, np. opon czy oleju,
  • koszty napraw i serwisów.

Fuel Buddy wygeneruje dla Ciebie raport okresowy dotyczący kosztów eksploatacji samochodu, dzięki czemu będziesz miał większą kontrolę nad wydatkami, a także większą świadomość tego, w jakich warunkach czy o jakich porach roku Twój samochód kosztuje cię najwięcej. Takie statystyki będą przydatne nie tylko dla domowego budżetu, ale także w przypadku sprzedaży auta – będziesz mógł przedstawić nabywcy pojazdu dokładne dane dotyczące kosztów samochodu oraz napraw, jakich dokonałeś dotychczas.

Statystyki generowane przez Fuel Buddy możesz automatycznie zapisywać w chmurze. Dzięki kopii zapasowej nie utracisz danych, nawet jeśli zgubisz swój smartfon.

SkyCash – oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów

Z finansowego punktu widzenia oszczędność związana z aplikacją SkyCash ma prawdopodobnie najmniejszy wymiar spośród wszystkich 3 rozwiązań. Mimo to trudno nie docenić tego, jak wiele stresu i czasu związanego z parkowaniem oszczędza ta aplikacja. Dzięki niej nie musisz płacić za parkowanie z góry i wyliczoną gotówką (przez co z pewnością często przepłacasz, bo akurat nie masz drobnych).

Zamiast tego rachunek za parkowanie regulujesz w aplikacji, a płacisz za rzeczywisty czas postoju. Jeśli chcesz przedłużyć czas parkowania, nie musisz pędzić do samochodu na 2 minuty przed utratą ważności biletu parkingowego. Dzięki SkyCash czas parkowania przedłużysz zdalnie za pomocą kilku kliknięć.

Jeśli chcesz poprawić komfort swojej jazdy, postaw na aplikacje mobilne. Oprócz opisanych wyżej rozwiązań do wyboru masz szereg innych możliwości, np. aplikacje, które zapewnią ci multimedialność jazdy (Car Dashdroid) czy możliwość podzielenia się kosztem podróży z osobami, które jadą w tym samym kierunku co Ty (Carticipate). Aplikacje motoryzacyjne potrafią też poprawić humor. Przykład? Jeśli jeździsz autem o ograniczonej mocy, zainstaluj na smartfonie aplikację XLR8. Dzięki niej podczas jazdy… usłyszysz dźwięki silnika Ferrari.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)