Zabawki edukacyjne w promocyjnych cenach

Zabawki edukacyjne w promocyjnych cenach
Grzegorz Burtan

05.09.2017 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bawiąc uczy, ucząc bawi – tak się robi dobre zabawki. Ponieważ obowiązek szkolny rozpoczął się na dobre, przewrotnie proponujemy edukacyjne zabawki dla pociech, które jeszcze nie muszą się martwić powrotem lub debiutem w szkolnych ławach.

Klocki to, jak każdy wie, absolutna klasyka. Nie trzeba jednak ograniczać się do Lego i ich zestawów dla mniejszych i większych dzieci. Plastik jest fajny, ale drewno – to jednak trochę inna materia. Zarówno pod względem wytrzymałości, jak dotyku.

W ten sposób najmłodsi mają szanse nie tylko na poznanie nowych materiałów, ale również nowych kształtów i układów, które można zbudować z klocków. Zawsze można również potraktować je jak kostki domina i po ustawieniu mniej lub bardziej finezyjnego wzoru, pchnąć pierwszą z nich. Radość na ustach każdego gwarantowana.

Dobrym uzupełnieniem dla zabawek drewnianych są te plastikowe. Można wybrać je w różnych kształtach, na przykład tzw. „wafli”, które można ze sobą dowolnie łączyć i układać. W efekcie dzieci mają możliwość tworzenia całkowicie abstrakcyjnych budowli, a z naszą pomocą mogą stworzyć bardziej realistyczne, jak np. samochody. Jak jednak wszyscy wiemy, w kontekście zabawy klockami, najfajniejsza bywa nieskrępowana niczym kreatywność.

A jeśli któraś z pociech poczuje w sobie powołanie do innej, bardziej ambitnej zabawy, sprezentujmy jej zestaw małego doktora. Łącząc przyjemne z pożytecznym, można w ten sposób pokazać podstawy (bardzo okrojone oczywiście) tego zawodu oraz oswoić dzieci z ewentualną wizytą w gabinecie – w końcu zobaczą te same przedmioty, które mają u siebie w bardziej realnym wydaniu. A to może pomóc im przejść przez niekiedy trudne wizyty.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)