Zabezpieczenia graniczne warte milion USD złamane za pomocą taśmy za 10 centów

Obywatelka Południowej Korei w szpiegowskim stylu przekraczała granice pomiędzy swoim krajem, a Japonią. Za pomocą 10 centowej taśmy owiniętej wokół palca oszukiwała maszynę do odczytywania odcisków palców wartą milion dolarów.

Zabezpieczenia graniczne warte milion USD złamane za pomocą taśmy za 10 centów
Marek Maruszczak

03.01.2009 | aktual.: 15.03.2022 09:16

Obywatelka Południowej Korei w szpiegowskim stylu przekraczała granice pomiędzy swoim krajem, a Japonią. Za pomocą 10 centowej taśmy owiniętej wokół palca oszukiwała maszynę do odczytywania odcisków palców wartą milion dolarów.

Wiedzieliśmy, że za pomocą taśmy samoprzylepnej da się zmienić kolor samochodu i robić prześwietlenia. Teraz doczekaliśmy się wprowadzenia w życie pomysłu rodem z filmów szpiegowskich.

To by było na, tyle jeżeli chodzi o zabezpieczenia na Japońskich granicach. Pomimo braku konkretnych danych prawdopodobne wydaje się, że Koreanka nie była pierwszą osobą z zakazem wstępu, która dostała się w ten sposób na terytorium Japonii. Takie same maszyny zamontowano na 30 lotniskach w 2007 roku. Łącznie wydano na nie 45mln USD.

Oczywiście poza taśmą pomysłowa kobieta miała też fałszywy paszport. W dokumenty oraz taśmę została wyposażona w swoim kraju.

Dodane: Źródła nie podają dokładnego sposobu w jaki Koreance udało się oszukać zabezpieczenia. Maszyna działa na zasadzie porównywania odcisków palców każdego podróżnego z bazą danych osób, które mają zakaz wstępu na terytorium Japonii. Być może wystarczyło odpowiednie zakrycie odcisków palców. Jeżeli dowiemy się czegoś więcej poinformujemy Was o tym. Jeżeli będziecie pierwsi dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.