Zabij mojego syna! Wirtualne morderstwa na zlecenie: chiński sposób na uzależnienie od MMO

Odłączanie od internetu, zabieranie klawiatur czy rozwalanie konsol – to wszystko przeszłość. Może lepiej nająć zabójców, którzy zabiją nasze dziecko? Póki co wirtualnych zabójców…

Zdjęcie klawiatury z symbolem pistoletu pochodzi z serwisu Shutterstock
Zdjęcie klawiatury z symbolem pistoletu pochodzi z serwisu Shutterstock
Tomek Kreczmar

Na taki pomysł wpadł niejaki pan Feng z prowincji Shaanxi, który w tak niestandardowy sposób postanowił zachęcić swego 23-letniego syna do poszukiwania pracy. Opłaceni zabójcy atakowali awatara młodzieńca, gdy ten tylko pojawiał się w grze. Mordowali go bez skrupułów i pozbawiali wszystkiego.

Chłopak szybo zorientował się, że coś jest nie halo i wypytał wysokopoziomowych przeciwników, dlaczego się na niego uwzięli. Wówczas prawda wyszła na jaw i 23-latek powiedział ojcu, że i tak nie zamierza szukać pracy inaczej niż do tej pory – a prędzej czy później ją znajdzie.

W 2013 roku pewien Chińczyk wynajął graczy, aby "zabijali" awatara jego syna, w ten sposób chcąc go wyleczyć z uzależnienia.
W 2013 roku pewien Chińczyk wynajął graczy, aby "zabijali" awatara jego syna, w ten sposób chcąc go wyleczyć z uzależnienia.© FLICKR

Niestety, tajemnicą pozostaje, jak poszukiwania upragnionego stanowiska młodego Fenga się potoczyły. Sprawa bowiem, ma już kilka lat.

Odgrzebuję ją, albowiem nie tak dawno pojawił się krótkometrażowy film oparty na kanwie tych prawdziwych zdarzeń. Fabuła obrazu jest oczywista, choć pojawiają się w nim wątki komediowe i romansowe. Jak tylko będziecie mieli okazję, oglądajcie!

Virtual Hitman Trailer

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.