Szaleństwo ekologiczne ma niezwykłą siłę rażenia. Skojarzenia wojenne są jak najbardziej na miejscu, bo zielony terror wziął pod skrzydła amunicję wojskową. Na czym polega absurd tej sytuacji?

bESObdph

Szaleństwo ekologiczne ma niezwykłą siłę rażenia. Skojarzenia wojenne są jak najbardziej na miejscu, bo zielony terror wziął pod skrzydła amunicję wojskową. Na czym polega absurd tej sytuacji?

Ludzie od zarania dziejów zajmują się eksterminacją własnego gatunku. Na szczęście nie idzie im to zbyt dobrze, choć mniejsze i większe sukcesy weszły w annały historii. Jak się ma do tego ekologiczna amunicja?

"]Skąd talibowie biorą te wszystkie zabawki?[/blo-link-inner][h3]Zarżnąć uczciwie i z klasą[/h3]Każdy konflikt, choćby nie wiem jak krwawy, naznaczony był przedziwnymi próbami ich cywilizowania. Konwencja genewska, zakaz używania min itp. to moje ulubione przykłady. Nieważne, że mamy ochotę rozsmarować mózg wroga na ścianie. Musimy to robić zgodnie z pewnymi zasadami, żeby nie wyjść na barbarzyńcę. Gdy już ten kamień spadnie nam z serca, to możemy przystąpić do masowej, wzajemnej rzezi.

382221089998534482
Źródło zdjęć: © [źródło](http://gadzetomania.pl/2011/05/13/zabijaniemusibycekologiczne/hl_110505_green_ammo_lg1)

Teraz nadszedł czas na przesunięcie granic absurdu i krzewienie wśród mordujących się żołnierzy świadomości ekologicznej. Otóż standardowa amunicja straszliwie zanieczyszczała środowisko i koniecznie trzeba było coś z tym zrobić. Rdzenie wykonane z toksycznego ołowiu to nie w kij dmuchał. Na szczęście mamy amunicję M855A1, której rdzenie wykonano ze stali.[h3]Żołnierze noszą ekologiczne piętno[/h3]Lt. Col. Jeff Woods, specjalistę od produkcji amunicji, bardzo martwi taki stan rzeczy i koniecznie chce zmienić wizerunek brudzącego ołowiem żołnierza. Odrobinę sensu całej historii dodaje fakt, że amunicja ta sprawuje się lepiej niż jej mniej ekologiczny poprzednik.

bESObdpj

Tak więc kolejna moralna rozterka żołnierza została usunięta. Zabijajmy się czysto, schludnie i z klasą, by wszystko było w jak najlepszym porządku. To oczywiście ironia, choć nie wiem jak duża.

Komentarze (0)
bESObdqf