Zaczyna się nowy rok akademicki – poznaj gadżety, które ułatwią ci życie
24.09.2018 08:29, aktual.: 25.09.2018 15:53
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Studenckie wakacje powoli dobiegają końca. Z jakim sprzętem elektronicznym warto wkroczyć w nowy rok akademicki? Przedstawiamy nasz wybór najfajniejszych gadżetów, dzięki którym studiowanie będzie nie tylko łatwiejsze, ale także znacznie przyjemniejsze.
Elektroniczny notatnik
Jak efektywnie notować? Możemy pisać odręcznie, a następnie dygitalizować zapiski np. za pomocą skanera albo kamery smartfona, są to jednak rozwiązania dalekie od ideału. Znacznie ciekawszym pomysłem są inteligentne notatki, łączące świat pisma odręcznego z cyfrowymi notatkami. Przykładem urządzenia, które to umożliwia, jest Wacom Bamboo Spark.
Sprzęt wygląda jak zwykły notatnik, jednak – dzięki specjalnej podkładce przenoszącej na bieżąco nasze zapiski i szkice do postaci cyfrowej – wszystko, co w nim napiszemy czy narysujemy, jest automatycznie przenoszone do chmury, i to bez żadnego wysiłku z naszej strony. Co więcej, możemy naszą notatkę oglądać jednocześnie zarówno na kartce, jak i – uzupełnianą w czasie rzeczywistym – na ekranie tabletu czy smartfona. W ten sposób automatycznie fundujemy sobie dwie kopie notatek – papierową i cyfrową, którą możemy łatwo udostępniać, nanosić poprawki czy archiwizować.
Smartfon Sony Xperia XZ3 z oferty T-Mobile
Co ma dzisiaj największą wartość? Bez wątpienia najcenniejszym zasobem naszych czasów jest informacja. To dobrze tłumaczy, dlaczego tak ważną rolę w naszym życiu odgrywa smartfon, pozwalający na łatwy kontakt ze znajomymi i dający natychmiastowy dostęp do niemal całej wiedzy, jaka jest dostępna online. W gąszczu rynkowych ofert łatwo stracić z oczu najbardziej atrakcyjne i warte uwagi z telefonów, ale od czego są serwisy takie jak nasz. W tym roku w studenckim niezbędniku nie powinno zabraknąć modelu Sony Xperia XZ3, oferowanego w przedsprzedaży przez T-Mobile.
Mocnym atutem wyróżniającym ten sprzęt jest wyjątkowy, bezramkowy ekran OLED ze wsparciem dla technologii HDR. Ekran ma przekątną 6 cali, rozdzielczość 2880 x 1440 pikseli i proporcje 18:9.
Smartfon został wyposażony w doskonałą kamerą MotionEye, a funkcją, którą z pewnością docenią entuzjaści studenckiego życia, jest możliwość nagrywania materiałów wideo w super slow motion – z prędkością aż 960 klatek na sekundę. Tylko nasza wyobraźnia ogranicza kreatywne wykorzystanie takich możliwości! A jeśli zamiast tworzyć, postanowimy oddać się błogiej rozrywce, również i w tej kwestii nie będziemy rozczarowani – jakością dźwięku, responsywnością wzbogaconą o Dynamiczny System Wibracji, jak i wydajnością urządzenia – Sony Xperia XZ3 pracuje bowiem pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 845.
Sam telefon - nawet najlepszy - to dopiero połowa sukcesu. Pełnię swoich możliwości mocny smartfon pokazuje w połączeniu z odpowiednim planem taryfowym. Który wybrać, aby nie przepłacić, a jednocześnie zachować komfort i elastyczność? Rewelacyjnym rozwiązaniem okazuje się najnowsza usługa pakietowa multi-sim, oferowana przez T-Mobile. Co w niej wyjątkowego? Rozwiązanie bazuje na planie T- Mobile Bez Limitu i pozwala na proste podłączenie do jednego konta abonenckiego (numeru PESEL) do 10 różnych kart, funkcjonujących w ramach jednej umowy.
Co istotne, rozwiązanie to oznacza oszczędności bez oszczędzania, bo podłączenie kolejnych kart wiąże się z atrakcyjnymi rabatami - dwie karty to opłata niższa o 10 zł dla każdej z nich, trzy i więcej - oszczędność 15 zł na każdej karcie. Dotyczy to również tak istotnych dla studentów usług, jak Internet Domowy, którego obecność w pakiecie wpływa na obniżenie ceny pozostałych usług.
Niebanalny laptop
Nieodłącznym akcesorium studenta jest również laptop. Jaki wybrać? W większości przypadków kluczowy okaże się kompromis pomiędzy mocą obliczeniową, czasem pracy bez zewnętrznego zasilania i lekkością, pozwalającą mieć swój komputer przez cały dzień przy sobie. Przykładem takiego sprzętu jest Microsoft Surface Laptop, wyróżniający się już na pierwszy rzut oka ekranem o nietypowych proporcjach.
3:2, czyli proporcje typowe dla czasów sprzed multimedialnej rewolucji, nie są tu przypadkiem – o ile panoramiczne wyświetlacze nieźle sprawdzają się np. podczas oglądania filmu, to – biorąc pod uwagę przekątne, oferowane przez większość laptopów – w pracy z dokumentami lepiej sprawdzą się rozwiązania, oferujące więcej miejsca w pionie.
Warty wzmianki jest również sposób wykończenia – zamiast typowego w laptopach plastiku, metalu czy włókna węglowego, w tym przypadku mamy do czynienia z przyjemną w dotyku alcantarą, wyściełającą przestrzeń wokół klawiatury i touchpada.
Elektryczna hulajnoga
Jak szybko przemieszczać się w gąszczu miejskiej dżungli, betonu, asfaltu i szkła? Zamiast zatłoczonej komunikacji miejskiej i poruszających się w ślimaczym tempie samochodów warto wybrać coś znacznie bardziej poręcznego – elektryczną hulajnogę Xiaomi MiJia Electric Scooter. To prawdziwie uniwersalny środek transportu. Rozpędzimy się nim do przyzwoitej prędkości 25 km/h, a na dodatek – gdy zajdzie taka potrzeba – bez trudu przeniesiemy go przez schody czy wsadzimy do windy.
Wszystko to jest możliwe dzięki niewielkiej wadze – hulajnoga waży bowiem niecałe 13 kg – i oferuje możliwość prostego składania, dzięki czemu może towarzyszyć nam dosłownie wszędzie. Co istotne, zasięg jazdy na jednym akumulatorze sięga aż 30 km, a hulajnoga wyposażona jest w oświetlenie i współpracuje z aplikacją mobilną, pozwalającą na kontrolę wszystkich jej parametrów pracy. Dodatkową zaletą niech będzie fakt, że według polskiego prawa jadąc na hulajnodze, jesteśmy traktowani jak piesi.
Plecak z wbudowanym powerbankiem
Jak przenosić te wszystkie nasze akcesoria? Z punktu widzenia wygody, szczególnie podczas jazdy na elektrycznej hulajnodze, dobrym rozwiązaniem wydaje się plecak, pozwalający – w przeciwieństwie do toreb czy walizek – zachować swobodę obu rąk. Wśród setek różnych modeli warto zwrócić uwagę na te, które oprócz licznych przegródek i kieszonek oferują coś nietypowego. Przykładem jest opracowany przez markę HP Powerup Backpack, pozwalający w bezpieczny i wygodny sposób przenosić książki czy elektronikę, ale oferujący zarazem podręczny magazyn energii o pojemności ponad 22 000 mAh.
Gdy dodamy do tego dołączony zestaw przejściówek, pozwalający na podpięcie każdego niemal, popularnego urządzenia, otrzymamy plecak bliski ideału. Nie dość, że wiele się w nim zmieści, to jeszcze w ciągu dnia doładujemy z niego smartfon, tablet czy nawet laptop. Wisienką na torcie jest w tym przypadku dodatek w postaci przeciwdeszczowego pokrowca, dzięki któremu cenna zawartość naszego plecaka, np. elektroniczny notatnik, Surface Laptop czy Sony Xperia XZ3, pozostaną suche nawet podczas ulewnego deszczu.
Artykuł powstał we współpracy z T-Mobile