Zakup smartfona na kredyt – czy to się opłaca?

Zakup smartfona na kredyt – czy to się opłaca?
Materiał partnerski

01.03.2019 11:34

Nawet co czwarty Polak zaciąga kredyty gotówkowe, przeznaczając je na zakup drobnych dóbr materialnych, np. telefonów komórkowych. Nowoczesne modele smartfonów kosztują nawet kilka tysięcy złotych, dlatego część osób podejmuje decyzję o zaciągnięciu kredytu. Czy to jednak dobra opcja?

Ogólna zasada mówi, że kredyty warto zaciągać wtedy, gdy zakup konkretnego przedmiotu za gotówkę oddaliłby się w czasie. Ma to miejsce m.in. w przypadku mieszkań czy samochodów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnąć zobowiązanie z myślą o sfinansowaniu nowego telefonu. Warunek jest tylko jeden – decyzja musi być dokładnie przemyślana, a wysokość wnioskowanej kwoty dostosowana do sytuacji materialnej – aktualnej i przyszłej.

Kredyt gotówkowy – ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, gdzie wziąć kredyt gotówkowy? Aby móc odpowiedzieć na to pytanie, należy oszacować koszty poszczególnych propozycji banku. Załóżmy więc, że potrzebujesz 2500 zł na okres 36 miesięcy. Wsparcie finansowe na korzystnych warunkach udzielają m.in. takie instytucje jak:

  • Credit Agricole – miesięczna rata: 77,88 zł, całkowita kwota do spłaty: 2803,68 zł, RRSO: 7,87%
  • eurobank – miesięczna rata: 78,47 zł, całkowita kwota do spłaty: 2824,92 zł, RRSO: 8,42%
  • inBank – miesięczna rata: 78,65 zł, całkowita kwota do spłaty: 2831,40 zł, RRSO: 8,59%.

Dla porównania – najdroższe oferty kredytowe dostępne są m.in. w:

  • Millennium Banku – miesięczna rata: 92,92 zł, całkowita kwota do spłaty: 3456,72 zł, RRSO: 24,87%
  • Plus Bank – miesięczna rata: 99,37 zł, całkowita kwota do spłaty: 3577,32 zł, RRSO: 28,05%.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Podejmowanie decyzji o kredycie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ pośpiech zawsze jest złym doradcą. Wybór oferty należy dokładnie przemyśleć oraz przeanalizować pod kątem konkurencyjnych. Możesz tego dokonać w porównywarce finansowej Rankomatu. To wygodne narzędzie, dzięki któremu nie tylko poznasz informacje o konkretnych ofertach, ale także zestawisz je w odniesieniu do wysokości raty, RRSO czy całkowitej kwoty do spłaty.

Wybierając kredyt, na pewno musisz zwrócić uwagę na wysokość raty – powinna być dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Jeśli nie będzie stanowiła nadmiernego obciążenia domowego budżetu, nie będziesz mieć problemu z terminowymi wpłatami.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)