Zapisywanie i łączenie PDF za pomocą PDFCreator

PDF-Icon
PDF-Icon
Mateusz

17.11.2021 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z formatem PDF mamy do czynienia praktycznie codziennie. Niestety popularne programy, takie jak Word nie zawsze zapisują pliki w rozszerzeniu .pdf. Jeszcze większy problem pojawia się wtedy, kiedy mamy kilka stron, które chcielibyśmy scalić w jeden dokument PDF. Aby to zrobić, możemy śmiało skorzystać z programu do łączenia plików PDF, jakim jest PDFCreator.

Jak przekonwertować dokument w PDF?

Żeby scalić dokumenty w jeden plik, wszystkie strony muszą być zapisane w formacie .pdf. Wszystko to możemy wykonać w programie PDFCreator, który działa jak konwerter. Użytkownicy Windowsa mogą bezpłatnie pobrać go ze strony internetowej producenta.

Po ściągnięciu narzędzia wystarczy kliknąć "Wybierz plik do konwersji", przesłać docelowy dokument, a program sam podpowie nam właściwe rozszerzenie. Następnie określamy miejsce zapisu i klikamy "Zapisz", co powoduje przekonwertowanie naszego pliku do formatu PDF.

Łączenie PDF. Jak połączyć PDF w jeden dokument?

Scalanie PDF jest równie proste co konwertowanie. Żeby połączyć strony, naciskamy ten sam przycisk co w poprzedniej instrukcji i wybieramy ten dokument, który będziemy chcieli scalić. Pojawi nam się nowe okienko, którego w tym przypadku nie wyłączamy, tylko minimalizujemy. Następnie w ten sam sposób wybieramy pozostałe pliki PDF i dopiero przy ostatnim dokumencie klikamy na dole przycisk "Połącz".

W kolejnym oknie, które pojawi nam się na ekranie, możemy zmienić kolejność plików i zaznaczyć te, które chcemy połączyć w jeden dokument PDF. W ostatnim kroku edytujemy miejsce zapisu i naciskamy "Zapisz".

Jak scalać pliki PDF online za darmo?

Na stronie PDFCreatora znajdziemy również narzędzie umożliwiające bezpieczne łączenie PDF w jeden dokument. Działa ono w przeglądarce i jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy wejść do zakładki PDFCreator Online, wybrać PDF z dysku lub przeciągnąć go i upuścić w docelowym oknie.

Żeby połączyć PDF - naciskamy "Merge" i czekamy do momentu, aż będziemy mogli pobrać dokument na nasz komputer.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)