Zasadź to pudełko, a razem z nim ponad 100 nowych drzew

Strona głównaZasadź to pudełko, a razem z nim ponad 100 nowych drzew
05.07.2010 15:30
Zasadź to pudełko, a razem z nim ponad 100 nowych drzew
Marek Maruszczak
Marek Maruszczak

Czyli recykling ekstremalny. Co zwykle robicie z pudełkami po różnych gadżetach? Większość z nas pewnie wrzuca je do właściwego kosza, ale pudełko Life Box należy zasadzić.

Czyli recykling ekstremalny. Co zwykle robicie z pudełkami po różnych gadżetach? Większość z nas pewnie wrzuca je do właściwego kosza, ale pudełko Life Box należy zasadzić.

Life Box to zwykłe pudełko, z pozoru niczym nie różniące się od standardowych kartonów, w których przychodzą zamawiane przez Internet towary. Różnica jednak jest i to znacząca. W ściankach pudełka umieszczono ponad 100 nasion, z których po zasadzeniu wykiełkują małe drzewa.

398416526522532000
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/07/lifebox1.jpg)

Wewnątrz kartonowych ścianek umieszczono nie tylko nasiona, ale też specjalną, wspomagającą wzrost grzybową pożywkę. Wystarczy zakopać lub po prostu wyrzucić karton w odpowiednim miejscu, aby wynagrodzić naturze korzystanie z kartonowych opakowań.

Pudełka to pomysłowy sposób zwrócenia uwagi na problem znikających lasów. Niestety przed skorzystaniem z takiej formy opakowania i dostawy należy sobie zadać kilka pytań:

Po pierwsze czy naprawdę opłaca się wydać 30 dolarów na jedno pudełko? Niestety, ale tyle właśnie kosztuje pojedynczy Life Box.

Po drugie, wyrzucanie setki nasion w jednym miejscu nie będzie marnotrawstwem?

Wreszcie po trzecie, czy prostszym i tańszym rozwiązaniem nie byłoby dołączanie do każdego pudełka małego pakietu z nasionkami?

398416526522990752
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/07/lifebox2.jpg)

Większość kosztów produkcji pochłania prawdopodobnie umieszczanie nasion i pożywki wewnątrz ścianek kartonu. Niestety właśnie takie rozwiązanie zwraca na siebie największą uwagę. Może jeżeli sponsoringiem całej akcji zajmie się duża firma wysyłkowa lub producent sprzętu elektronicznego, akcja ma szansę powodzenia. W innym przypadku dla większości klientów detalicznych cena jest zbyt wysoka.

Źródło: Inhabitat

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)