Zatoka Piratów zostanie zamknięta?

Zatoka Piratów zostanie zamknięta?31.01.2008 20:00
Paweł Cebula

Czyżby jednak miał nastąpić koniec The Pirate Bay? Niby już kilka razy mówiło się o tym, że Szwedzi planują rozprawić się z serwisem rozprowadzającym pliki .torrent. Tym razem, wszystko wskazuje na to, że stosowny wniosek zostanie złożony do sądu przez Szwedzki rząd. Głównym zarzutem stawianym autorom The Pirate Bay jest fakt współuczestnictwa w procederze łamania praw autorskich (muzyki, filmów, programów).

Wyraźnie widać, że Szwedzi (Ci prawi i sprawiedliwi) pragną zakończyć działalność Zatoki Piratów i tym samym zmusić rzeszę 10 milionów użytkowników, do znalezienia sobie nowej strony z wyszukiwarką plików torrent.

Spór między stronami będzie bardzo zażarty - właściciele Pirate Bay będą trzymać się linii obrony polegającej na tym, że oni jedynie udostępniają pliki .torrent (a nie konkretne utwory objęte prawem autorskim). Druga strona utrzymywać będzie, że jest to nic innego jak pośredniczenie w łamaniu prawa autorskiego, gdyż dają w ten sposób możliwość ściągania nielegalnego oprogramowania. Kto wygra? Czas pokaże.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)