Zawsze o tym marzyłeś. Ogromny NERF GUN zbudowany z użyciem Arduino

Zawsze o tym marzyłeś. Ogromny NERF GUN zbudowany z użyciem Arduino

Ogromna zabawka NERF Gun
Ogromna zabawka NERF Gun
Źródło zdjęć: © Michael Pick/YouTube
Karolina Kowasz
01.10.2021 16:07, aktualizacja: 01.10.2021 17:07

Jeżeli waszym marzeniem kiedykolwiek było posiadanie ogromnej, zabawkowej broni, to mamy dla was dobrą wiadomość. Jeden z youtuberów podjął się zbudowania największego na świecie pistoletu NERF.

Jak wynika z filmiku na YouTubie, który zamieścił sam twórca tego dzieła, jego zbudowanie zakończyło się sukcesem. Obecnie youtuber oczekuje na przyznanie mu rekordu Guinnessa. Poprzednio należał on do byłego inżyniera z NASA.

Zabawka w wydaniu gigant

Michael Pick jest internetowym twórcą, który zdobywa oglądalność zajmując się budowaniem miniatur lub ogromnych odpowiedników różnych przedmiotów. W przeszłości wsławił się zbudowaniem m.in. najmniejszego na świecie MacBooka Pro.

Tym razem jednak youtuber postanowił wziąć na tapet popularną zabawkę dla dzieci, jaką jest pistolet NERF. Po zbudowaniu jego dzieło mierzy aż 12,5 stopy, czyli niecałe cztery metry długości. Co jednak najważniejsze, jego projekt jest w pełni działający.

I built the World's Largest Nerf Gun (actually works!)

Technikalia giganta

Na swoim kanale Pick wytłumaczył cały proces powstawania broni i z czego konkretnie powstało jego dzieło. Główny korpus stworzony został z drewna, dodatkowo zawiera sporo detali, które wydrukowano za pomocą drukarki 3D. Cała konstrukcja waży ponad 200 funtów i do jej przenoszenia potrzebne są co najmniej dwie osoby.

Rzutki niezbędne w projekcie zostały wykonane z rurki PVC, zwieńczonej nadrukiem 3D aby odwzorować ich charakterystyczny wygląd znany z oryginalnej wersji zabawki. Gigantyczny pistolet wystrzela je z prędkością około 50 mil na godzinę (około 80 km/h), a za zbiornik powietrza odpowiada zestaw Arduino Pro Mini. To on skieruje spustem i zaworami oraz sprawia, że całość stała się w pełni działająca. Wszystkie szczegóły dotyczące budowy tej konstrukcji można znaleźć na kanale Michaela.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)