Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu

Żelazko, za które nie zapłacisz fortuny. Przydaje się w każdym domu

Za mniej niż 300 zł możemy mieć niezwykle funkcjonalne żelazko
Za mniej niż 300 zł możemy mieć niezwykle funkcjonalne żelazko
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Piotr Adamowicz
Tomasz Karkuć
19.01.2018 11:26, aktualizacja: 01.02.2018 12:50

W przedziale cenowym 200-300 zł znaleźć można dużo jakościowych żelazek. Większość w cenie do 300 zł powinna spełnić nasze wymagania, a to ze względu na wysoką jakość produktu i wiele przydatnych funkcji.

Żelazko Morphy Richards Turbosteam Pro

Żelazko Morphy Richards Turbosteam Pro potrafi idealnie zwilżyć prasowany materiał
Żelazko Morphy Richards Turbosteam Pro potrafi idealnie zwilżyć prasowany materiał© morphyrichardspolska.pl

Morphy Richards nie jest w Polsce znaną firmą, jednak na świecie jej produkty cieszą się sporą popularnością. Model Turbosteam Pro potwierdza, że warto zaufać temu producentowi. Urządzenie zostało pomysłowo zaprojektowane, a przy tym ma wiele przydatnych funkcji, takich jak elektroniczne sterowanie i automatyczny wyłącznik. Mocną stroną żelazka za mniej niż 300 zł jest też system antywapienny, dzięki któremu w kanalikach parowych nie gromadzi się kamień.

Co więcej żelazko Morphy Richards Turbosteam Pro potrafi idealnie zwilżyć prasowany materiał – wszystko to dzięki pionowemu wyrzutowi pary o wartości aż 200 g/min.

Żelazko Electrolux EDB 6150

Żelazko Electrolux EDB 6150 kosztuje 239 zł
Żelazko Electrolux EDB 6150 kosztuje 239 zł© electrolux.pl

Electrolux EDB 6150 to przykład żelazka ze świetnej jakości stopą. Konkretnie jest to wykonana z emalii stopa Resilium, która charakteryzuje się dobrym ślizgiem oraz długotrwałością. Jak na żelazko poniżej 300 zł, Electrolux EDB 6150 wyróżnia się też mocnym dodatkowym uderzeniem pary, które wynosi aż 180 gramów na minutę.

Model EDB 6150 warto też kupić dlatego, że firma Electrolux wyposażyła je w bardzo praktyczną blokadę kapania, zapobiegającą przypadkowemu wyciekowi wody z żelazka, która mogłaby zaplamić ubranie.

Żelazko Philips Azur Performer

Philips Azur Performer to inteligentny sprzęt, który potrafi dostosować ilość pary do konkretnej tkaniny
Philips Azur Performer to inteligentny sprzęt, który potrafi dostosować ilość pary do konkretnej tkaniny© philips.pl

Philips Azur Performer to chyba najbardziej innowacyjne żelazko w tym zestawieniu. Wyposażono je w ceramiczną stopę, która dzięki technologii SteamGlide Plus zapewnia perfekcyjny ślizg i sprawia, że prasowanie staje się przyjemnością. Z kolei stożek został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić uprasowanie miejsc trudno dostępnych (technologia Triple Precision).

Philips Azur Performer to inteligentny sprzęt, który potrafi dostosować ilość pary do konkretnej tkaniny (funkcja automatycznej regulacji pary). To praktyczne żelazko do 300 zł działa też w trybie dodatkowego wyrzutu pary, który wynosi 150 mg/min.

Żelazko Braun TS765A TextStyle 7

Braun TS765A TextStyle 7 to wytrzymałe żelazko parowe
Braun TS765A TextStyle 7 to wytrzymałe żelazko parowe© braunhousehold.com

Jedną z najciekawszych propozycji w kategorii żelazek do 300 zł jest model Braun TextStyle 7 o symbolu TS765A. Największym atutem tego urządzenia jest szafirowa stopa, która uchodzi obecnie za najlepszą na rynku. Powód? Cechuje ją doskonała odporność na zarysowania, a w dodatku dzięki niej komfort prasowania mocno wzrasta (ma świetny ślizg).

Szafirowa stopa to jednak nie jedyna zaleta urządzenia Braun z serii TextStyle 7. To wytrzymałe żelazko parowe ma też praktyczny, naprawdę duży zbiornik na wodę (400 ml pojemności), którego nie będzie trzeba ciągle uzupełniać.

Żelazko Bosch TDA5029010

Ceramiczna stopa żelazka Bosch TDA5029010 ma kanaliki parowe rozmieszczone w aż 3 strefach, co jeszcze bardziej ułatwia prasowanie
Ceramiczna stopa żelazka Bosch TDA5029010 ma kanaliki parowe rozmieszczone w aż 3 strefach, co jeszcze bardziej ułatwia prasowanie© boschhome.com

Bosch TDA5029010 to żelazko do 300 zł o dużej mocy (aż 2900 W!), która przekłada się na skuteczność prasowania i sprawia, że niestraszne są nawet najgorsze zagniecenia. W urządzeniu zamontowano pojemny zbiornik na wodę (350 ml), który nie wymaga ciągłego napełniania.

Ceramiczna stopa modelu TDA5029010 od Boscha ma kanaliki parowe rozmieszczone w aż 3 strefach, co jeszcze bardziej ułatwia prasowanie i poprawia wyrzut pary (wynosi on 45 g/min w trybie ciągłym, a w trybie dodatkowym – nawet 190 g/min). Ogromną zaletą tego żelazka jest też opcja prasowania ubrań w pionie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)