Zmiany w komentarzach na Allegro.pl

Zmiany w komentarzach na Allegro.pl
Jakub Poślednik

25.04.2010 08:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe rozwiązania mają pomóc w jeszcze lepszym poznaniu sprzedającego przed dokonaniem zakupu na jednej z jego aukcji. Zaplanowana zmiana jest największą w systemie komentarzy w historii Allegro.

Nowe rozwiązania mają pomóc w jeszcze lepszym poznaniu sprzedającego przed dokonaniem zakupu na jednej z jego aukcji. Zaplanowana zmiana jest największą w systemie komentarzy w historii Allegro.

27 kwietnia serwis rozszerzy możliwość wystawiania komentarzy przez Kupujących o ocenę jakości sprzedaży - poinformowali przedstawiciele platformy aukcyjnej.

Komentarze dotychczas stosowane na Allegro zawierały tylko opis transakcji, mogły być oznaczone jako pozytywne, neutralne bądź negatywne. Teraz serwis umożliwi Kupującym dodatkową możliwość oceny jakości sprzedaży i przebiegu transakcji.

Allegro zaproponowało ocenę w formie punktowej - gwiazdek (od 1 do 5). Ma ona dotyczyć jakości sprzedaży w 4 obszarach:

  • zgodność przedmiotu z opisem,
  • kontakt ze Sprzedającym,
  • czas realizacji zamówienia,
  • koszt wysyłki.
W każdym z powyższych obszarów Kupujący będzie mógł przyznać Sprzedającemu od 1 do 5 gwiazdek. Jeśli zaznaczy mniej niż 5 gwiazdek, będzie mógł dodatkowo wybrać z listy powód swojego niezadowolenia z transakcji, aby dokładnie wskazać kontrahentowi, co warto poprawić w konkretnym obszarze - informuje Allegro.

Serwis aukcyjny nie zakłada możliwości odpowiedzi na komentarze w formie oceny. W zamian sprzedawcy mają uzyskać wgląd w szczegółowe zestawienia dotyczące średniej oceny sprzedaży, oraz ewentualnej liczby i rodzaju powodów niezadowolenia z transakcji wybieranych przez Kupujących.

Co ważne, oceny punktowe transakcji będą anonimowe, a średnia z minimum 10 ocen sprzedaży pojawi się na karcie Sprzedającego, tuż obok podsumowania komentarzy opisowych. Allegro wprowadza te dodatki w ocenie transakcji, by Kupujący mogli lepiej ocenić wiarygodność i rzetelność kontrahenta.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)