Zmień Vista w Windows 7

Zmień Vista w Windows 7

Zmień Vista w Windows 7
Adam Kaczmarek
09.01.2009 13:00

Nie musisz czekać na oficjalną wersję Windows 7, a nawet jego wersję beta. Już dziś możesz dokonać kilku małych modyfikacji by czuć się jak użytkownik najnowszego systemu - Windows 7.

Nie musisz czekać na oficjalną wersję Windows 7, a nawet jego wersję beta. Już dziś możesz dokonać kilku małych modyfikacji by czuć się jak użytkownik najnowszego systemu - Windows 7.

Inne wywołanie programów

Znasz pasek Szybkie uruchamianie? Ten z małymi ikonkami do uruchomienia. W Windows 7 ikony zostały zmienione na duże. W Vista możemy zrobić to samo.

Na odblokowanym pasku Szybkie uruchamianie kliknij w pustym miejscu prawym przyciskiem myszy, wybierz *Widok *> Duże ikony.

381884658331624348

AeroShake

Potrząsanie oknami to jedna z ciekawszych nowinek w Windows 7. Jeśli chwycisz myszką któreś z wielu otwartych okien a następnie potrząśniesz nim, pozostałe okna się zminimalizują. By ?włączyć? taką funkcję w systemie Vista wystarczy zaopatrzyć się w mini aplikację AeroShake.

381884658331820956

Nie ma potrzeby instalacji samej aplikacji, uruchamia się ona w zasobniku systemowym i wazy parę KB.

Rozmieszczanie okien

W ?Siódemce? wprowadzono innowacyjną funkcje pomagającą na rozmieszczanie dowolnego okna na ekranie. By okno zostało rozmieszczone np. na prawej stronie ekranu, należy je przeciągnąć do prawej krawędzi. Przeciągnięcie okna do górnej krawędzi spowoduje zmaksymalizowanie. Jak więc ?zainstalować? taki dodatek w Vista?

  1. Najpierw upewnij się, że masz zainstalowany pakiet .NET Framework 2.0 w systemie.
  1. Następnie pobierz i zainstaluj program AeroSnap.
  1. Po uruchomieniu program ładuje się do zasobnika systemowego.
381884658332279708

Jest możliwość włączania go przy każdym uruchomieniu systemu oraz włączenie podglądu przeciąganych okien (tylko kiedy masz aktywny interfejs Aero). Teraz spróbuj chwycić lewym przyciskiem myszy pasek tytułowy okna i przeciągnąć go do bocznych krawędzi i puścić. Okna powinny zachowywać się jak w Windows 7.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)