Zmywarka do naczyń, która myje dźwiękiem

Rzadko na łamach naszego bloga znajdują się newsy na temat kuchennego sprzętu domowego. Dzisiaj przełamiemy ten impas, ale tylko dlatego, że ta zmywarka do naczyń jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo do mycia wykorzystuje dźwięk!

onisdishwasher2
onisdishwasher2
Damian

27.09.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzadko na łamach naszego bloga znajdują się newsy na temat kuchennego sprzętu domowego. Dzisiaj przełamiemy ten impas, ale tylko dlatego, że ta zmywarka do naczyń jest wyjątkowa. Dlaczego? Bo do mycia wykorzystuje dźwięk!

Pomysłodawcą takiego AGD jest Francuz - De Dietrich. Można powiedzieć, że wprowadza ona zmywarki do naczyń w XXI wiek. Jego projekt odznacza się tym, że do czyszczenia naszych naczyń używa ultradźwięków. Dokładniej mówiąc, w sprzęcie dochodzi do procesu zwanego kawitacją.

onisdishwasher1
onisdishwasher1

Jest ono zjawiskiem polegającym na gwałtownej przemianie fazowej z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmiany ciśnienia. Jeżeli ciecz gwałtownie przyśpiesza zgodnie z zasadą zachowania energii, ciśnienie statyczne cieczy musi zmaleć. Dzieje się tak np. w wąskim otworze przelotowym zaworu albo na powierzchni śruby napędowej statku.

Tutaj proces zachodzi przy pomocy, wspomnianych już ultradźwięków. Nie dość, że jest to oszczędne, bo potrzeba dużo mniej wody, nie są potrzebne żadne detergenty i zużycie prądu też jest niższe, to jeszcze ekologiczne (z tych samych względów).

Podobne urządzenia są już na rynku od kilku lat. Używane były jednak do tej pory np. w jubilerstwie. Może już wkrótce będą w naszych domach...

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.