Znamy reżysera Red Tails George'a Lucasa

Znamy reżysera Red Tails George'a Lucasa

Znamy reżysera Red Tails George'a Lucasa
Michał Matuszewski
01.10.2008 22:25

Nazwisko Hemingway znane jest prawie wszystkim, ale kto słyszał a Anthonym Hemingwayu? Ten twórca telewizyjny (CSI,  Prawo ulicy, Ostry dyżur) został wybrany przez George'a Lucasa na reżysera filmu Red Tails. Jest to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia grupy amerykańskich, czarnoskórych lotników - Tuskegee Airmen, która mimo licznych prześladowań na tle rasowym odznaczyła się wielkim bohaterstwem w czasie II wojny światowej (m.in. pod Monte Cassino).

Nazwisko Hemingway znane* *jest prawie wszystkim, ale kto słyszał a Anthonym Hemingwayu? Ten twórca telewizyjny (CSI,  Prawo ulicy, Ostry dyżur) został wybrany przez George'a Lucasa na reżysera filmu Red Tails. Jest to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia grupy amerykańskich, czarnoskórych lotników - Tuskegee Airmen, która mimo licznych prześladowań na tle rasowym odznaczyła się wielkim bohaterstwem w czasie II wojny światowej (m.in. pod Monte Cassino).

Lucas nosił się z zamiarem nakręcenia tego filmu już od 1989 roku, chciał jednak najpierw zrealizować pierwsze części Gwiezdnych wojen. Zdjęcia mają się rozpocząć w styczniu. Film będzie powstawał w Czechach, Chorwacji, Włoszech i Anglii.

A oto prawdziwi Tuskegee Airmen:

380841245788218268

Duże nadzieje, poza marką Georga Lucasa, daje także nazwisko scenarzysty. Jest nim John Ridley, autor scenariusza do komedii Tajniak, a  także do Drogi przez piekło Olivera Stone'a z Seanem Pennem i Jennifer Lopez - jednego z najlepszych, a zarazem najdziwniejszych filmów jakie widziałem.

Temat filmu - bohaterscy Afroamerykanie, w czasach, gdy dla społeczeństwa amerykańskiego byli wrogami nie mniej niż Niemcy i Japończycy oraz nazwisko producenta i scenarzysty pozwalają mieć nadzieję, że zobaczymy niebawem kawał porządnego, ale mądrego zarazem, wojennego kina.

Obawę budzi jedynie reżyser. Oby ?świeże spojrzenie" okazało się ważniejsze niż brak doświadczenia w pracy przy wysokobudżetowych produkcjach.

Foto: movies.yahoo.com, Wikipedia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)