Znany muzyk ofiarą ataku. Okrutna zemsta 4chana

Znany muzyk ofiarą ataku. Okrutna zemsta 4chana18.10.2010 15:15
Fot. Flickr/Jamiecat/Lic. CC by
Fot. Flickr/Jamiecat/Lic. CC by
Przemysław Muszyński

Operacja Payback to akcja tzw. Anonimowych - związanej z serwisem 4chan społeczności samozwańczych obrońców sprawiedliwości - wymierzona w organizacje antypirackie. Jedną z jej ofiar padł pewien znany muzyk.

Operacja Payback to akcja tzw. Anonimowych - związanej z serwisem 4chan społeczności samozwańczych obrońców sprawiedliwości - wymierzona w organizacje antypirackie. Jedną z jej ofiar padł pewien znany muzyk.

"Niektórzy z was już o tym słyszeli" - napisał Gene Simons, basista grupy KISS, w swoim blogu. "Nasza strona padła ofiarą hakera." Faktycznie należąca do artysty witryna była w ostatnich dniach niedostępna. Została zablokowana na skutek ataku DDoS przeprowadzonego w ramach Operacji Payback.

Payback (pol. odpłata) jest zorganizowaną przez skupionych wokół serwisu 4chan Anonimowych akcją wymierzoną przeciwko organizacjom antypirackim. W jej trakcie udało się wyeliminować z Sieci strony takich stowarzyszeń, jak MPAA, RIAA czy UK Intellectual Property Office.

Muzyk oraz grupa KISS naraziła się Anonimowym za sprawą potępiających piratów i ściąganie muzyki z Sieci wypowiedzi z ostatnich miesięcy.

Atak na muzyków jest precedensem i odstępstwem od dotychczasowych reguł torrentowej wojny. Do tej pory zwolennicy piractwa przedstawiali się jako osoby stojące po stronie artystów, przeciwko złym koncertom płytowym. Teraz konflikt rozszerzył się na wykonawców.

Muzycy KISS zagrozili hakerom sankcjami. Gene Simons w swojej notce napisał, że jego prawnicy współpracują już z FBI w celu złapania sprawców. Zagroził też opublikowaniem ich zdjęć i nazwisk oraz karami więzienia, które odsiedzą „obok kogoś, kto jest tam już wiele lat i właśnie szuka nowej dziewczyny”.

Brzmi to bardzo barwnie, jednak jest mało prawdopodobne. Udowodnienie udziału w ataku DDoS jest raczej trudne, tak więc można się spodziewać, że i tym razem skończy się na powarkiwaniu oraz ewentualnie jeszcze jednym ataku Anonimowych.

Warto zauważyć, że również antypiraci nie byli w tym tygodniu bezczynni. Jak donosi Torrent Freak, w ten weekend miał miejsce atak na sieć serwerów Reality Check Network, który usunął z Sieci wiele ważnych witryn z torrentami.

Wśród ofiar znalazły się Yourbittorrent.com, Torrentfunk.com, Torrenthound.com, Torrentreactor.net, Torrentzap.com, Torrentmatrix.com oraz Fulldls.com. Nie wiadomo jeszcze, kto dokładnie stoi za tą akcją.

Źródło: ReadWriteWeb

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)