Znowu zmiany w Google Images

Znowu zmiany w Google Images

google-obrazki
google-obrazki
Łukasz Jasiński
01.08.2009 12:00

Ostatnio produktem, który jest najbardziej rozwijany w rodzinie Google jest wyszukiwarka obrazów. Zobaczmy jakie zmiany zostały ostatnio wprowadzone.

Ostatnio produktem, który jest najbardziej rozwijany w rodzinie Google jest wyszukiwarka obrazów. Zobaczmy jakie zmiany zostały ostatnio wprowadzone.

Już wcześniej mogliśmy filtrować zdjęcia po ich wielkości, następnie po typie, a na końcu po kolorze, a także dodano możliwość wyszukiwania zdjęć objętych licencją Creative Commons.

Nowością tym razem są zmiany w interfejsie. Mamy do dyspozycji po lewej stronie kolumnę ze wszystkimi potrzebnymi opcjami, jest to bardziej poręczniejsze niż wybierane menu u góry. Możemy szukać zdjęć kolorowych, czarno-białych, bądź w wybranym przez nas kolorze, a do dyspozycji mamy ich aż 12. Google znajdzie nam zdjęcia portretowe, zwykłe czy też grafikę liniową.

Większy wybór mamy, co do wielkości zdjęcia - może standardowo wybrać duże, średnie czy też ikony, ale także czy ma być większe niż np. 2 MP czy też 70 MP, bądź po prostu wpiszemy wielkość jaką ma mieć owa grafika.

Niestety w polskiej wersji językowej brak tego dodatku, dlatego osoby, które mają chęć go przetestować muszą zamienić w adresie "hl=pl" na "hl=en". Podobna kolumna po lewej stronie (także dla wersji angielskiej) funkcjonuje już dla zwykłej wyszukiwarki, a umożliwia ona wyszukiwanie artykułów po dacie lub czy mają to być fora, filmy czy np. recenzje.

Źródło: Google Blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)