Zobacz jak wyglądają testy iPhone'a w nowych laboratoriach Apple [wideo]

Zobacz jak wyglądają testy iPhone'a w nowych laboratoriach Apple [wideo]17.07.2010 19:00
Lab
Lab
Marcin Krzewicki

Apple zainwestowało kwotę 100 milionów dolarów na budowę zaawansowanych laboratoriów, w których są badane najnowsze iPhone'y.

Apple zainwestowało kwotę 100 milionów dolarów na budowę zaawansowanych laboratoriów, w których są badane najnowsze iPhone'y.

Taka informacja może być bardzo dobra dźwignią handlu. Wiadomo przecież, że 4 odsłona flagowego telefonu Apple miała pewne problemy z zasięgiem. W prawdzie Steve upierał się, że szybko zanikający zasięg to kwestia oprogramowania, ale użytkownicy wiedzą swoje. Dlatego informowanie swoich klientów o potężnych inwestycjach, które mają na celu podniesienie jakości i wydajności produktów tegoż producenta, to świetna okazja do nadrobienia "straconych punktów".

398415437295403168

Jak wspomniałem Apple zainwestowało kwotę 100 milionów dolarów na stworzenie nowych, ukierunkowanych laboratoriów. Służą one przede wszystkim do testowania i badania efektywności anteny telefonu oraz modułu sieci WiFi.

Laboratoria są ekranowane od zewnętrznych fal, które mogłyby zakłócać przebieg testów. Wiadomo jednak, że takie sterylne warunki mają się nijak do realnego świata. Dlatego też testowane urządzenia mogą być poddawane symulowanym zakłóceniom. Laboratorium może stworzyć niemalże dowolne środowisko, w którym występują równocześnie fale innych telefonów, różnorodnych sieci WiFi, a nawet satelitów GPS.

Wszystkie te miliony dolarów i tysiące godzin pracy, jak twierdzi Apple, zostało zainwestowane w iPhone'a 4, który odbił się czkawką tuż po premierze. Gra jest warta świeczki, więc można śmiało powiedzieć, że nadgryzione jabłko traktuje bardzo poważnie swoich klientów.

Antenna Attenuation iPhone 4 - Antenna Wireless Testing Lab Tour

Źródło: apple

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)