Żołnierze-cyborgi. Nowy plan armii USA

Żołnierze-cyborgi. Nowy plan armii USA

Żołnierze-cyborgi. Nowy plan armii USA
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak
30.11.2019 23:58, aktualizacja: 02.12.2019 14:25

Wojsko USA ma plany do zmiany żołnierzy w zaawansowanych technologicznie "cyborgów", wzmacniając ich zmysły poprzez podłączenie ich mózgów do komputerów.

Według doniesień portalu "Army Times" tego rodzaju żołnierze mogliby trafić na pole walki już w 2050 roku. Amerykański Departament Obrony odtajnił jednocześnie raport, w którym opisane są plany "łączenia ludzi z maszynami" z wykorzystaniem technologii wojskowej.

Ponadludzkie zdolności

Amerykański raport mówi o czterech obszarach ulepszenie żołnierzy, które byłyby wykonalne do wdrożenia w ciągu najbliższych 30 lat. Wszystkie są związane ze "zwiększeniem wydajności ponad normalny ludzki poziom".

Te cztery obszary to: ulepszenie wzroku, zaprogramowana kontrola mięśni, wzmocnienie słuchu i (co najważniejsze) połączenie mózgów żołnierzy z komputerami tak, by dowódcy mogli bezpośrednio przesyłać do nich informacje, a także, żeby ci mogli za ich pomocą kontrolować pojazdy.

Ponadto raport mówi, że podobnego rodzaju technologie mogłyby w takim samym czasie trafić do populacji cywilnej.

Niepokojące konsekwencje

Niepokojące są jednak wymienione w raporcie konsekwencje takiego rozwoju po roku 2050. Autorzy sugerują, że może ona doprowadzić do "wzrastających nierówności w obrębie populacji, nierówności w ustalonych prawnych etycznych i dotyczących bezpieczeństwa ramach."

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)