Zostań Wielkim Bratem! Zobacz na żywo, co dzieje się w ciekawych miejscach

Prawie jak Big Brother (Fot. Flickr/digital cat/Lic. CC by)
Prawie jak Big Brother (Fot. Flickr/digital cat/Lic. CC by)
Łukasz Michalik

30.09.2011 09:37, aktual.: 14.01.2022 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć coraz bardziej zbliżamy się do punktu, w którym nasze życie zacznie przypominać Truman Show, to kamery internetowe mogą być niezłym źródłem rozrywki. Odkryj swoją naturę podglądacza – poznaj uliczne kamery umieszczone w ciekawych miejscach.

Choć coraz bardziej zbliżamy się do punktu, w którym nasze życie zacznie przypominać Truman Show, to kamery internetowe mogą być niezłym źródłem rozrywki. Odkryj swoją naturę podglądacza – poznaj uliczne kamery umieszczone w ciekawych miejscach.

Kamery na  Times Square

Niektóre z umieszczonych w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku kamer transmitują obraz HD, dając szansę na dostrzeżenie wielu detali. Zapewne już niedługo widok będzie znacznie bardziej imponujący – trzeba poczekać, aż na ulicy zawisną bożonarodzeniowe ozdoby.

Kamera na Antarktydzie

Zlokalizowana w jednej z baz na Antarktydzie kamera to prawdopodobnie urządzenie umieszczone w najodleglejszym zakątku świata. Niestety, w tej chwili sprzęt jest wyłączony ze względu na ekstremalnie niskie temperatury. Ponowne włączenie i rozpoczęcie transmisji na żywo planowane jest na listopad.

Zorze polarne

Zobacz ducha

Wygląda na to, że ktoś zasugerował się filmem „Paranormal Activity”. W starej, wiktoriańskiej rezydencji ustawiono 7 kamer transmitujących bez przerwy obraz z różnych pomieszczeń. Urządzenia próbują uchwycić dowody na istnienie niematerialnych prześladowców, jednak – jak na razie – bez rezultatu.

Kamera polecana dla wyjątkowo cierpliwych wielbicieli mocnych wrażeń. W końcu ile można oglądać statyczny widok pustego pokoju?

Ground Zero

Podwodna kamera dostarcza obraz z karaibskiego oceanarium. Dzięki niej mamy możliwość podziwiania podwodnego życia z głębokości 15 metrów. Kamera została umieszczona w miejscu przeznaczonym do nurkowania o nazwie „Coś Specjalnego”.

Londyn

Jeśli jesteś kibicem sportowym, być może zainteresuje Cię strona z zestawem kamer pokazujących przygotowania do Olimpiady w 2012 roku. Poza dostępem do kilku kamer strona oferuje również możliwość wyruszenia na wirtualną wycieczkę po londyńskich obiektach sportowych.

Psy

Abbey Road

Abbey Road to prawdopodobnie druga pod względem popularności angielska ulica, wyprzedzana jedynie przez Downing Street. Miejsce stało się wyjątkowe dla wielu fanów muzyki po premierze albumu The Beatle o tytule „Abbey Road”.

Choć pierwotnie na okładce płyty miało znaleźć się zdjęcie przedstawiające zespół w Himalajach, ostatecznie umieszczono tam fotografię zrobioną na przejściu dla pieszych na ulicy Abbey Road. Dzięki kamerze można zobaczyć, kto przechodzi przez kultowe przejście dla pieszych ;)

Źródło: Make Use Of

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)