Zróbmy sobie grę [cz. 1]. "Mam pomysł, więc teraz to już z górki..."

Strona głównaZróbmy sobie grę [cz. 1]. "Mam pomysł, więc teraz to już z górki..."
04.03.2013 11:00
Zróbmy sobie grę [cz. 1]. "Mam pomysł, więc teraz to już z górki..."
Blomedia poleca
Blomedia poleca

Myślałeś kiedyś o tym, żeby stworzyć grę komputerową, konsolową, mobilną? Masz trochę kapitału, żeby zainwestować w produkcję albo zdolnych kolegów? Zapraszamy do naszego poradnikowego minicyklu. O tym, jak wziąć się do pracy z głową, opowie Wam Stan Just z 11bit studios, firmy, której zawdzięczamy między innymi hit Anomaly: Warzone Earth!

bESnadBx

Myślałeś kiedyś o tym, żeby stworzyć grę komputerową, konsolową, mobilną? Masz trochę kapitału, żeby zainwestować w produkcję albo zdolnych kolegów? Zapraszamy do naszego poradnikowego minicyklu. O tym, jak wziąć się do pracy z głową, opowie Wam Stan Just z 11bit studios, firmy, której zawdzięczamy między innymi hit Anomaly: Warzone Earth![h3]Wstęp[/h3]Pierwsza rada dla osób, które dopiero co wpadły na pomysł na rewolucyjną grę i otwierają już konta w Szwajcarii, jest taka:

„Weź szklankę wody, napij się spokojnie i przemyśl to jeszcze dokładnie”.

Na początek zawsze dobrze jest poszperać w Internecie w poszukiwaniu zbliżonych projektów. Postaraj się odnaleźć gry podobne pod względem mechaniki rozgrywki, fabuły lub przynajmniej stylu graficznego. Dowiedz się, jak sobie poradziły na rynku.

381213489479696106
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/03/SleepwalkersJourneyscreenshot01340648.jpg)

Pytania, na które odpowiedzi powinieneś poszukać, brzmią:

Czas i pieniądze

381213489479827178
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/03/screen1340648.jpg)

Dobre gry (nawet te mobilne!) nie powstają w miesiąc. Wymagają czasu i pieniędzy. Dlatego firmy takie jak Vivid Games, Infinite Dreams czy 11 bit studios nie łapią się pierwszego lepszego pomysłu, który przyjdzie im do głowy, ale poważnie (i długo!) zastanawiają się nad każdą koncepcją.

bESnadBz

Pierwszym etapem będzie więc ocena swojego dziecka... O tym przeczytacie już jutro na łamach Gadżetomanii!

Stan Just

Autor artykułu jest producentem w firmie 11 bit studios.

Udostępnij:
bESnadBJ
Komentarze (0)
bESnadCv