Zupełnie nowe możliwości touchpadów Synaptics

Płytka dotykowa Synaptics, obecna w wielu notebookach, została wzbogacona o rozpoznawanie zupełnie nowych gestów. Użytkownicy Windows nie będą juz musieli zazdrościć gestów multitouch posiadaczom MacBooków czy iPhonów.

Zupełnie nowe możliwości touchpadów Synaptics
Tomek Goździewicz

01.10.2008 | aktual.: 15.03.2022 10:55

Płytka dotykowa Synaptics, obecna w wielu notebookach, została wzbogacona o rozpoznawanie zupełnie nowych gestów. Użytkownicy Windows nie będą juz musieli zazdrościć gestów multitouch posiadaczom MacBooków czy iPhonów.

Firma, która dostarcza nie tylko touchpady dla notebooków, ale jest odpowiedzialna również za ekrany dotykowe w Zune oraz HTC G1 z Androidem, poinformowała wczoraj o opracowaniu dwóch nowych gestów dla płytki Synaptics: ChiralRotate i Two-Finger Flick. Dołączą one do opracowanych wcześniej w tym roku ruchów: ChiralMotion, Pinch i Momentum. Jak twierdzi Synaptics gesty rozpoznawane są przez "setki aplikacji dla Windows".

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/10/chiralwb.jpg)

ChiralRotate rozszerza możliwości wcześniejszego ChiralMotion i polega na rozpoznawaniu przez touchpad okrężnych ruchów palcem, co pozwala np. na obracanie zdjęć czy przewijanie jednym placem dokumentów lub pokazów slajdów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/10/flickw.jpg)

Two-Finger Flips z kolei, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na przesuwanie kolejnych stron dokumentów poziomym ruchem dwóch palców. Przesuwanie pionowe natomiast maksymalizuje lub minimalizuje okno aplikacji.

Nowe gesty mają być dostępne jako update firmware'u dla najnowszych dotykowych płytek Synaptics, dostarczane przez producentów notebooków - to u nich należy szukać ewentualnych update'ów rozszerzających możliwości touchpada.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.