Zwiastun niezłego polskiego dokumentu

Zwiastun niezłego polskiego dokumentu19.04.2008 14:00
Magda B.

W dzisiejszym Variety znaleźliśmy szersze omówienie świetnego polskiego dokumentu w reżyserii dwóch młodych twórców ? Andrzeja Dybczaka i Jacka Nagłowskiego. Postanowiliśmy więc również zwrócić na niego waszą uwagę. Andrzej Dybczak jest pisarzem i etnografem, Jacka Nagłowskiego możemy znać już chociażby z jego debiutanckiej Katatonii (2004 r.), uhonorowanej między innymi Nagrodą Główną w konkursie kina niezależnego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wyreżyserowany przez nich film, Gugara, to poruszająca opowieść o społeczności Ewenków, zamieszkujących syberyjskie tajgi. Ich kultura, niszczona przez ? kiedyś radzieckie, dziś - rosyjskie władze, skazana jest na zapomnienie.

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=326786&r=5&o=326786&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

Polski dokument został już znacząco doceniony za granicą ? dostał między innymi nagrodę dla najlepszego debiutu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Cinema du Réel, głośno było o nim też na festiwalu filmowym w Salonikach. Niedługo będzie można go obejrzeć na największym polskim festiwalu kina dokumentalnego, Planete Doc Review.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)