Zwierzak też może być gadżetomaniakiem. Powstaje kolejna inteligentna obroża dla psa

Zwierzak też może być gadżetomaniakiem. Powstaje kolejna inteligentna obroża dla psa
Adam Bednarek

13.01.2021 15:36, aktual.: 08.03.2022 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli wasz czworonóg jeszcze nie zagląda na Gadżetomanię, to wkrótce z chęcią to zrobi. Targi CES 2021 są również zapowiedzią, że pupile stają się być zauważane przez technologiczne firmy.

Niedawno Bolek pisał o inteligentnej obroży, która monitoruje zachowanie oraz szczekanie psa i na podstawie zebranych danych, przy wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji, potrafi ocenić jego samopoczucie.

Obroża od TCL, którą firma także pokazała na CES 2021, nie jest aż tak futurystyczna. Właściciele psów i pewnie też kotów mają powód, by jednak się nią zainteresować.

Obraz

Przymocowane do obroży urządzenie umożliwia śledzenie lokalizacji w czasie rzeczywistym za pomocą GPS-a czy Wi-Fi. Gadżet posiada trzy tryby śledzenia ułatwiające lokalizowanie zagubionych zwierząt.

Korzystając z Movetrack Pet Tracker użytkownicy mogą stworzyć wirtualną smycz i otrzymywać powiadomienia, jeśli lokalizator opuści wyznaczony, 10-metrowy obszar zasięgu Bluetooth. Podobnie można również tworzyć edytowalne strefy bezpieczne, które zapewniają właścicielom powiadomienia o przekroczeniu granic. Poziom aktywności zwierzęcia podczas zabawy, chodzenia lub odpoczynku może być monitorowany dla pojedynczego dnia, tygodnia lub miesiąca, podobnie jak w przypadku krokomierza cyfrowego dla ludzi.

Inteligentna obroża ma również nadrukowaną elektroniczną plakietkę w postaci unikatowego kodu QR, który pozwala znalazcy zgubionego zwierzęcia na kontakt z właścicielem.

W przypadku takiego sprzętu niezwykle ważna jest bateria. Producent deklaruje, że sprzęt zapewnia 14 dni pracy w trybie gotowości.

Polskiej ceny jeszcze nie znamy, ale obroża w jednym z trzech wariantów kolorystycznych ma kosztować 99 euro - czyli w przeliczeniu na złotówki niecałe 450 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)