Zwierzę też człowiek i lubi pograć na tablecie. Oto najlepsze gry dla kotów [wideo]

Strona głównaZwierzę też człowiek i lubi pograć na tablecie. Oto najlepsze gry dla kotów [wideo]
13.10.2013 09:00
Koty grają na tablecie (Fot. YouTube)
Koty grają na tablecie (Fot. YouTube)
Marta Wawrzyn
Marta Wawrzyn

Wiemy już, że jest mnóstwo dziwnych aplikacji dla ludzi. A co ze zwierzakami? Wcale nie są one poszkodowane! Zwłaszcza koty mogą wybierać spośród dziesiątków gier na tablety: mogą gonić myszkę albo owady, pokolorować ekran Paintem lub zagrać przeciwko swojemu właścicielowi.

bESyWtMB

Wiemy już, że jest mnóstwo dziwnych aplikacji dla ludzi. A co ze zwierzakami? Wcale nie są one poszkodowane! Zwłaszcza koty mogą wybierać spośród dziesiątków gier na tablety: mogą gonić myszkę albo owady, pokolorować ekran Paintem lub zagrać przeciwko swojemu właścicielowi.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że gołębie nie mają problemu z obsłużeniem ekranów dotykowych. Naukowcy z Uniwersytetu Iowa udowodnili to za pomocą prostego testu. Badane ptaki dostały dwa sznurki (wirtualne oczywiście). Kiedy ciągnęły jeden, były bliżej nagrody (jedzenia), kiedy ciągnęły drugi – dalej.

Okazało się, że nie tylko potrafiły rozszyfrować, o co w tym chodzi, ale też nieźle radziły sobie nawet z trudniejszymi wersjami testu (kiedy sznurki były skrzyżowane). Ich skuteczność sięgała nawet 90%. Zobaczcie wideo.

bESyWtMD

Tablet dla kota i psa? Czemu nie

Gry okazały się hitem wśród kociarzy. Wirtualne jedzenie zwierzaki gonią dokładnie tak samo jak prawdziwe, choć chyba na końcu muszą czuć się nieźle rozczarowane, że niczego nie dogoniły.

Na Funny Or Die z kolei pojawiło się wideo z psem testującym iPada, i to już wypadło trochę gorzej. Pies głównie szczekał na tę dziwną rzecz, po której biegały jakieś niepojęte kształty.

Ale kompilacja z YouTube, którą możecie obejrzeć poniżej, pokazuje, że niemal każde zwierzę może zagrać na iPadzie. Koty radzą sobie z zaprojektowanymi pod ich gust grami świetnie, ale niektóre psy nie są wcale gorsze. Ekran dotykowy potrafią też obsłużyć małpki, jaszczurki, a nawet papugi.

Jaka gra dla kota?

W co może zagrać Wasz kot? Może zagrać w darmowe Cat Fishing 2 polegające na "łowieniu" wirtualnej rybki. W grze JitterBug z kolei koty łapią owady, a w Catch the Mouse - myszkę. Game For Cats jest jeszcze prostsze – zwierzak goni kropkę.

Charlie The Cat - Kitten Playing iPad 2 !!! Game For Cats Cute Funny Clever Pets Bloopers

Fun and Games for Cats to troszkę bardziej skomplikowana gra, w której jest wiele różnych kolorowych kształtów, jak myszy, pająki itp. Na iPada możecie też pobrać Paint for Cats, grę, w której Wasz zwierzak będzie mógł gonić mysz i jednocześnie malować kolorowe kształty na ekranie. A jeśli kot woli dźwięki od kolorów, specjalnie dla niego stworzono Cat Piano. Są również gry, w które człowiek może zagrać z kotem.

bESyWtMJ

Odnoszę wrażenie, że więcej gier dla kotów stworzono dla właścicieli urządzeń z jabłuszkiem, ale androidowcy też nie będą mieć problemu ze znalezieniem czegoś dla swojego zwierzaka. Na przykład CrazyCats, Cat Playground albo Kinetic Cat. Gry Friskies można pobrać i na iPada, i na tablet z Androidem.

Boom dopiero przed nami

Oby tylko zwierzęta nie uzależniły się od gier, tak jak niektórzy ludzie. Bo co nas czeka wtedy, inwazja kocich psychologów?

Udostępnij:
bESyWtMN
Komentarze (0)
bESyWtNz