10-piętrowy budynek w 28 godzin. Chiński deweloper pokazuje, jak powstała konstrukcja

10-piętrowy budynek w 28 godzin. Chiński deweloper pokazuje, jak powstała konstrukcja

10-piętrowy budynek w 28 dni.
10-piętrowy budynek w 28 dni.
Źródło zdjęć: © Broad Group/YouTube
Karolina Modzelewska
24.06.2021 16:46, aktualizacja: 08.03.2022 14:02

Chiński deweloper Broad Group zbudował 10-piętrowy budynek w Changsha w nieco ponad 28 godzin, o czym donosi "Hindustan Times". Nagranie pokazujące, w jaki sposób powstała cała konstrukcja zostało udostępnione w serwisie YouTube.

Obiekt zbudowany przez Broad Group to 10-piętrowy budynek mieszkalny. Deweloper postawił go w łącznie 28 godzin i 45 minut. Wynik jest naprawdę imponujący, bo budowa podobnych konstrukcji zazwyczaj trwa dni, tygodnie, a nawet miesiące.

Budynek powstał w ekspresowym tempie

Jak zaznacza "Hindustan Times", tak szybka konstrukcja wymagała szczegółowego planowania, odpowiednich zasobów siły roboczej, a także sprzyjających warunków pogodowych. W budynku zastosowano prefabrykowane elementy, co znacznie ułatwiło pracę. Moduły budowlane, które swoim wyglądem przypominają ogromne kontenery, zostały najpierw zbudowane w fabryce Broad Group, a następnie przetransportowane na plac budowy w Changsha.

Następnie moduły były układane jeden na drugim (zgodnie z wcześniejszym planem) za pomocą dźwigów. Pracownicy łączyli ogromne elementy przy użyciu specjalnych śrub. Instalowali również przyłącze elektryczne i wodne. W ten sposób udało im się stworzyć budynek, który według Broad Group jest odporny na trzęsienia ziemi. Dodatkowo można go zdemontować i przenieść w inne miejsce. Nagranie z budowy zostało zamieszczone poniżej.

BUILDING TEN STOREYS IN ONE DAY, BROAD Living Building

Domy i budynki prefabrykowane są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wynika to z ich dużej wytrzymałości, a także krótkiego czasu wykonania i korzystnej ceny. Prefabrykaty nie ograniczają również elastyczności projektowej. W zależności od zastosowanych rozwiązań można stworzyć pożądany kształt i rozmiar budynku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)