10 porad, które ułatwią korzystanie z Gmaila

10 porad, które ułatwią korzystanie z Gmaila

Listy (Fot. Flickr/L. Marie/Lic. CC by)
Listy (Fot. Flickr/L. Marie/Lic. CC by)
Wojtek Wowra
29.09.2010 10:24

Gmail to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji do obsługi poczty elektronicznej. W ciągu ostatnich lat program został mocno rozbudowany. Poniżej radzimy, jak w pełni wykorzystać jego potencjał.

  1. Korzystaj z zaawansowanej wyszukiwarki

Dzięki temu użytkownik może łatwo zawęzić wyniki wyszukiwania i znaleźć interesującą go wiadomość. Listę wszystkich operatorów można znaleźć tutaj.

  1. Korzystaj z priorytetów

Oczywiście ten automatyczny mechanizm nie jest doskonały. Dlatego użytkownik powinien pomóc Gmailowi w nauce ;). W tym celu należy klikać niewielkie przyciski z plusem i minusem obok wiadomości ważnych lub nieistotnych.

  1. Dowiedz się, ile osób otrzymało e-mail

Funkcja ta pomaga w ustalaniu, czy dany e-mail jest ważny. Jedna strzałka będzie powiązana z wiadomościami wysyłanymi grupie osób, wszelkiego rodzaju newslettery będą całkowicie pozbawione wskaźników.

  1. Włącz powiadomienia o poczcie na pulpicie

Najprostszym sposobem na włączenie powiadomień jest zainstalowanie Notifiera. Darmowa aplikacja jest dostarczana przez Google. Działa w Windowsie 2000, XP, Vista i 7.

  1. Wyłącz historię czatu
  1. Włącz dostęp offline

Na szczęście w Gmailu można włączyć dostęp offline. W tym celu należy przejść do odpowiedniej zakładki w Ustawieniach i kliknąć Włącz usługę Poczta offline dla tego komputera. Oczywiście należy to zrobić przed rozpoczęciem podróży ;).

  1. Korzystaj z wielu adresów jednocześnie
  1. Wyłącz wycinki
  1. Stosuj formatowanie w oknie czatu

Mimo swej prostoty czat oferuje kilka dodatkowych funkcji. Użytkownik może na przykład wytłuszczać czy podkreślać słowa i zdania. Wytłuszczenie uzyskuje się poprzez dodanie gwiazdek (vBeta), kursywę powiązano ze spacją DOS-ową (vBeta) a przekreślenie z dywizem (-vBeta-).

  1. Zagraj w grę ;)
Obraz

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)