10 świetnych internetowych parodii seriali. “Dexter”, “Gra o tron”, “Homeland” i inne

Czy jest na świecie jakaś dziewczyna, która nie chciałaby być towarzyszką Doktora Who? Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Pani, która przerobiła na geekowską modłę popową piosenkę “Call Me Maybe”, zdecydowanie woli Davida Tennanta od innych Doktorów. I dobrze, takie jej prawo. Ale ja tak wybredna bym nie była; mogłabym podróżować z Ecclestonem, Smithem, Tennantem, a i z Capaldim, podejrzewam, będzie mi po drodze.

Najlepsze parodie seriali
Najlepsze parodie seriali
Gadżetomania poleca

26.12.2013 07:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Call Me Maybe Parody "Doctor Who: Time Travel Maybe" A guide to being a companion!

  1. “Roger”, czyli “Mad Men” jako sitcom w stylu CBS

“Mad Men” to serial, w którym nie brakuje prawdziwie depresyjnych momentów. Ale jest w nim też bardzo dużo specyficznego, mocno przyprawionego cynizmem humoru. Mistrzem sarkastycznych powiedzonek jest Roger Sterling, uważany przez wielu fanów za rasistę, mizogina i wszystko, co najgorsze. Co znaczy, że sprawdziłby się jako bohater sitcomu stacji CBS (tej, która robi “Dwóch i pół” i “Dwie spłukane dziewczyny”). Zobaczcie, jak wyglądałby komediowy “Roger”.

  1. Bajer z Downton Abbey

“Downton Abbey”, brytyjska produkcja opowiadająca o arystokracji i jej służbie z początków XX wieku, jest wdzięcznym obiektem dla wszelkiego rodzaju prześmiewców. Jeśli ktoś ma talent komediowy, wystarczy, że odpowiednio przeczyta kwestie serialowych bohaterów, dotyczące tak ważkich spraw, jak parzenie herbaty czy wystawa kwiatów – i już jest mnóstwo śmiechu.

Komicy z College Humor bardzo zgrabnie połączyli “Downton Abbey” z hitem początku lat 90., “Bajerem z Bel-Air”. Zobaczcie, co by było, gdyby nieokrzesany młody człowiek znalazł się w takiej rezydencji jak Downton.

  1. “Walking Dead Homeland”

Najbardziej znaną parodią “Homeland” pozostaje to, co zrobiła Anne Hathaway w “Saturday Night Live”. Aktorka ostro zakpiła ze swojej koleżanki, Claire Danes, co nie wszystkim się spodobało.

A co z parodiami internetowymi? Na tym polu moim zdaniem wyróżnia się miks “Homeland” z “The Walking Dead”, w którym Carrie podejrzewa Brody’ego o bycie zombiakiem. Uwaga, wideo jest pełne spoilerów z obu seriali.

Walking Dead Homeland!

  1. “The Walking Dead” w stylu lat 90.

A co by było, gdyby “The Walking Dead” powstało we wczesnych latach 90.? Zapewne byłby to jeden z tych sympatycznych seriali, które oglądalibyśmy obok “Drużyny A” i “Nieustraszonego”. Zobaczcie czołówkę “TWD” stylistyką nawiązującą do lat 90.

The Walking Dead - 1995 Style

  1. “Breaking Bad Jr.”

“Breaking Bad” to najgorętszy tytuł tego lata. I w ogóle mnie to nie dziwi – dawno nie widziałam tak doskonałego, przemyślanego i pełnego szalonych emocji sezonu finałowego. Zazwyczaj kiedy serial się kończy, to znaczy, że dogorywa. A “Breaking Bad” pokazuje, że i w 5. sezonie można rozwinąć skrzydła.

Parodii “BB” powstaje mnóstwo: była już wersja musicalowa, był sitcom, było LEGO. Ja ostatnio zakochałam się w parodii z dzieciakami, które produkują błękitną gumę do żucia. Warto ją zobaczyć, choćby dlatego, że większość z nich jest zagrana rewelacyjnie (choć niestety Saul troszeczkę odbiega od reszty). Uwaga na spoilery ze wszystkich sezonów.

Breaking Bad Jr.

  1. “Gra o tron” w stylu “Arrested Development”

Oglądacie “Arrested Development”? Jeśli nie, to koniecznie zacznijcie, bo to jedna z najlepszych komedii, jakie kiedykolwiek zrobiono, zawierająca mnóstwo kultowych żartów, do których odwołania można znaleźć wszędzie. W związku z powrotem serialu na Netfliksie w tym roku pojawił się prawdziwy wysyp miksów typu “Arrested Westeros”, “Arrested Gatsby”, “Arrested Godfather” itp. Większość z nich jest zresztą całkiem fajna.

Najbardziej jednak mnie zachwyciło to, co przygotowali dziennikarze serwisu Cracked, którzy gagi z “AD” zmiksowali z Krwawymi Godami z “GoT” (tak, spoilery; dużo spoilerów). Wszystko tu idealnie do siebie pasuje (nawet temat muzyczny sprytnie łączy w sobie muzykę z “GoT” i “AD”!) i jeśli oglądacie oba seriale, prawdopodobnie będziecie leżeć ze śmiechu już podczas czołówki.

'Game of Thrones' / 'Arrested Development' Mashup'

  1. “Dr House” i World of Warcraft

Co by było, gdyby Gregory House, lekarz, który już przeszedł na serialową emeryturę, szalał w świecie Warcrafta? Na to pytanie odpowiada to wideo. Mimo że ma już dobrych kilka lat, wciąż mnie bawi.

House UD

  1. “Dexter” jako sitcom

CynicalKoala przygotował wideo, które pokazuje, jak wyglądałby “Dexter”, gdyby był sitcomem. Komediowa jest przede wszystkim czołówka serialu, ale dodano też starą scenę, która miałaby zupełnie inny wydźwięk, gdyby podłożyć śmiech z puszki. Szkoda, że nie powstała (jeszcze?) taka parodia 8. sezonu “Dextera”, bo niektóre sceny naprawdę aż się o to proszą.

What if Dexter had been a sitcom?

  1. Komedia romantyczna z Sansą i Tyrionem

“Grę o tron” parę razy już próbowano przerobić na komedię romantyczną, do tej pory jednak były to próby średnio udane. Do czasu. Sansa Stark i Tyrion Lannister mają, jak widać, bardzo duży potencjał komediowy. A jeśli jeszcze dodać Morgana Freemana, to trailer “Game of Hearts” prezentuje się po prostu idealnie.

"Game of Hearts" - Game of Thrones Sansa & Tyrion Rom-Com Trailer Parody

Marta Wawrzyn

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.