10 wynalazców, którzy zostali zabici przez własne dzieła

Z wielu wynalazków możemy korzystać, bo ich twórcom starczyło odwagi, żeby testować je na własnej skórze. Oto 10 wynalazców, którzy przez te testy... zginęli. Jedni wykazali za dużo wiary we własne możliwości, inni zgrzeszyli nieodpowiedzialnością, wszyscy w jakiś sposób przyczynili się do rozwoju nauki i techniki.

Latające auto (Fot. Wikipedia)
Latające auto (Fot. Wikipedia)
Marta Wawrzyn

Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – lotnictwo

Zginęli w jednej ze swoich maszyn, RWD-6, podczas lotu na meeting lotniczy do Pragi. Ich samolot rozbił się, po tym jak w czasie burzy stracił skrzydło.

William Bullock - maszyna rotacyjna

"Philadelphia Public Ledger" (Fot. Wikipedia)
"Philadelphia Public Ledger" (Fot. Wikipedia)

Wynalazki, które zabiły twórców, cz. 2[/h2][h3]Maria Skłodowska-Curie – pierwiastki promieniotwórcze

Odkrycie radu pchnęło do przodu medycynę, ale też niepełna wiedza na temat jego właściwości doprowadziła do wielu bezsensownych śmierci. Śmierć Marii Skłodowskiej-Curie jest niestety jedną z nich – badaczka zmarła na anemię złośliwą aplastyczną, która była spowodowana przewlekłym narażeniem na promieniowanie.

Henry Smolinski – latający samochód

Latające auto Smolinskiego (Fot. Wikipedia Commons)
Latające auto Smolinskiego (Fot. Wikipedia Commons)

Max Valier – samochód o napędzie rakietowym

Max Valier i jeden z jego wynalazków (Fot. Wikipedia Commons)
Max Valier i jeden z jego wynalazków (Fot. Wikipedia Commons)
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.