100 kanałów 3DTV do 2014

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Rozwój 3D trwa. W Polsce dość ospale, ale pierwsze próby popularyzacji 3D za pomocą telewizji już są. Potrzeba jednak więcej kanałów. Dużo więcej. Minimum 100.

100 kanałów 3DTV do 2014
Blomedia poleca

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. Rozwój 3D trwa. W Polsce dość ospale, ale pierwsze próby popularyzacji 3D za pomocą telewizji już są. Potrzeba jednak więcej kanałów. Dużo więcej. Minimum 100.

Według badania firmy In-Stat wysokie koszty produkcji 3D pozostaną jedną z głównych przeszkód w rozwoju tej technologii, ale nie na tyle silną, by trójwymiar się nie popularyzował. Firma przewiduje więcej transmisji na żywo w nowym roku. To jednak sprawa dość oczywista. Bardziej ciekawe są przewidywania co do ilości treści i kanałów. Według In-Stat do roku 2014 na świecie ma nadawać około 100 kanałów 3D. Oprócz tradycyjnych nadawców rozwijać mają się też usługi VOD 3D.

[cytat]Dostawcy płatnych usług telewizyjnych oferujący materiały HD zainteresowali się dostarczeniem materiału 3D bardziej, niż wielu analityków przewidywało - komentuje Michelle Abraham, analityk firmy. Wielu sprawdziło 3D w czasie mistrzostw świata, inni uruchomili już kanały 3D nadające stale.[/cytat]

Według In-Stat najsilniejszym motorem napędowym będzie tu konkurencja. Gdy jeden nadawca w kraju zaoferuje 3D, inni będą chcieli mu dorównać i zrobią wszystko, by również dodać trójwymiar do swojej oferty programowej. I muszą to robić, by nie stracić klientów.

Źródło: Multi-blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.